نسل جدید رنو مگان معرفی شد | فروشگاه آنلاین لوازم یدکی
جستجو تخصصی

نسل جدید رنو مگان معرفی شد

renault-megane-bfb-gt-ph1-beauty-shots-desktop-jpg-ximg-l_full_m-smart

اولین تصاویر رسمی نسل جدید رنو مگان در آستانه رونمایی آن در نمایشگاه فرانکفورت منتشر شد. نسل چهارم مگان در بیستمین سال عرضه این خودرو از زمستان آینده به بازار عرضه می‌شود.

موفقیت اخیر پژو ۳۰۸، طراحان رنو را به تکاپو انداخته تا ماشینی با کیفیت بهتر به بازار عرضه کنند. اگر تاکنون مگان خود را رقیبی برای فورد فوکوس میدید، حالا با جدیت بیشتر فولکس‌واگن گلف را هدف قرار داده است به همین دلیل است که طراحان رنو به جای آنکه آن را شبیه به یک کلیو بزرگ طراحی کنند، شباهت آن را به سدان بزرگ تالیزمان بیشتر کرده‌اند.


در جلو، چراغ‌های ال‌ائی‌دی روز تالیزمان با آرم بزرگ رنو در مدلهای کلیو و کپچر ترکیب شده است. بخش عقب خودرو هم با الهام از مدلهای قاجار و کلیو طراحی شده، اما چراغ‌ها متفاوت است و نوار باریک آن در طول روز هم روشن می‌ماند.

renault_71251_global_en-1024x683

تصاویر داخل خودرو هنوز منتشر نشده اما براساس عکس‌های غیررسمی، داخل خودرو به یک نمایشگر لمسی بزرگ و عمودی شبیه به رنو اسپاس مجهز شده است. گفته می‌شود رنو برای اولین بار در این کلاس خودرو می‌خواهد سیستم نمایش اطلاعات بر روی شیشه جلو را هم عرضه کند.

renault-megane-bfb-dimensions-001-jpg-ximg-l_full_m-smart

رنو این مدل را بر روی شاسی مشترک رنو-نیسان می‌سازد که به تازگی نیسان پولسار بر روی آن عرضه شده است. نسل جدید ۴۷ میلی‌متر در جلو و ۳۹ میلی‌متر در عقب پهن‌تر از نسل سوم مگان است و ارتفاعش هم کمتر شده است. فاصله بین دو محور هم ۲۸ میلی‌متر بیشتر شده اما تفاوت در شیب عقب باعث شده فضای سرنشینان در نسل جدید بیشتر شود.

renault_71250_global_en-1024x683

 

 

رنو آشکارا پذیرفته که مهمترین مشکل مدلهای مگان کیفیت ساخت آن بوده و می‌خواهد موفقیت مدلهای کلیو و کپچر را در کیفیت ساخت در مگان هم تکرار کند.

 

 

 

 

منبع:مجله هفته خودرو

Related Posts:

رونمایی از پیکاپ تراک جدید مرسدس بنز در هفته آینده

در ادامه‌ی برنامه‌ی توسعه‌ای وسیع مرسدس بنز، پیکاپ تراک جدید...

طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی