اخبار خودرو

مرسدس بنز عرضه خودروهای دیزلی در امریکا را متوقف می کند

استقبال کم خریداران امریکایی از خودروهای دیزلی موجب شده تا مرسدس بنز تصمیم به خروج موتورهای دیزلی از ایالات متحده بگیرد. به عقیده کارشناسان خودرو پس از رسوایی دیزل گیت فلوکس واگن، این دومین خبر تکان دهنده درباره خودروهای دیزلی امریکا طی چند وقت اخیر است.

مرسدس بنز GLC

در حالی که خودروسازان اروپایی و آسیای شرقی سخت در حال تولید خودروهای با کیفیت دیزلی برای مشتریان اروپایی هستند از امریکا خبر می رسد که بنز عرضه خودروهای دیزلی خود در این کشور را تا پایان سال جاری متوقف می کند.

عدم تمایل خریداران امریکایی به مرسدس بنز دیزلی

راب موران سخنگوی مرسدس بنز آمریکا معتقد است که مهندسان دایملر به طور مداوم طراحی موتورهای دیزلی خود را بازبینی می کند و با توجه به نیاز های روز تغییراتی را بر روی آنها اعمال می کنند اما ظاهرا این تغییرات هم نتوانسته نظر خریداران زیادی را به خود جلب کند. در واقع مردم امریکا از گذشته تاکنون علاقه چندانی به خودروهای دیزلی نداشته اند. این موضوع به قیمت مناسب بنزین در این کشور مرتبط است. تمایل مشتریان آمریکایی به خرید خودروهای بنزینی موجب می شد تا حتی کامیون های متوسطی نظیر Chevrolet c60 با موتور بنزینی نیز در این تولید شوند.

در مقابل مردم قاره اروپا به دلیل قیمت بالای بنزین به استفاده از موتورهای دیزلی علاقه بیشتری دارند و حتی برای خودروهای کوچک و کم مصرف هم نسخه های دیزلی را ترجیح می دهند. در حقیقت ناکامی مرسدس بنز در فروش محصولات دیزلی خود در امریکا تا حدی به تفاوت عمیق سلیقه میان مردم این دو قاره باز می گردد.

مرسدس بنز glc

موتورهای دیزلی مرسدس بنز با وجود تایید سلامت توسط وزارت دادگستری، سازمان حفاظت محیط‌زیست و آژانس هوای پاک کالیفرنیا همواره مورد بازبینی و بهینه سازی طراحان این شرکت قرار گرفته است. با این حال حذف خودروهای دیزلی از سبد محصولات قابل فروش در ایالات متحده ضرر چندانی را متوجه بنز نمی کند چراکه خودروهای دیزلی تنها حدود یک درصد از فروش سالیانه بنز در امریکا را به خود اختصاص می دهند.

بیشتر بخوانید :  نقد و بررسی خودروی رنو ساندرو

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها