خرابی و تعمیر خودرو

چرا باید تسمه های خودرو را به‌ موقع تعویض کنیم؟

حرکت مداوم و بدون ایراد خودرو به وجود تسمه های سالم وابسته است؛ بنابراین بروز کوچک‌ترین ایرادی در آنها می‌تواند عملکرد تمام بخش‌ها را مختل کند. برای مثال در تمام خودروها تسمه‌ای وجود دارد که قطعات مختلف مانند دینام، کمپرسور کولر و واترپمپ از آن استفاده می‌کنند. این قطعه معمولاً در قسمت جلوی موتور قابل‌رؤیت است و فرسودگی آن موجب آسیب‌های جدی به موتور خودرو می‌شود.

تسمه تایمینگ

تسمه تایمینگ

تسمه دیگری با عنوان تایمینگ یا زمان‌بندی در خودروها وجود دارد که قسمت پایین موتور را به سر سیلندرها وصل می‌کند. این تسمه پلاستیکی دندانه‌دار معمولاً از دید پنهان است و با چرخاندن میل‌لنگ به دور میل‌سوپاپ اجازه باز و بسته شدن سوپاپ‌ها می‌دهد. البته در برخی خودروها به‌جای تسمه از زنجیر تایمینگ استفاده می‌کنند. حسن این کار بی‌نیاز شدن به تعویض دوره‌ای زنجیر است. اما تسمه تایمینگ معمولاً پس از 60 هزار کیلومتر پیمودن مسافت نیاز به تعویض دارد. اگرچه تا حدود 150 هزار کیلومتر نیز احتمال فرسودگی و پاره شدن این تسمه بسیار اندک است.

پاره شدن این قطعه موجب خاموش شدن خودرو می‌شود و بدون آن معمولاً خودرو روشن نیز نمی‌شود. با این وجود در بعضی خودروها بدون این تسمه امکان روشن نمودن خودرو وجود دارد اما به دلیل خارج شدن دینام از مدار صرفاً باید به نیروی الکتریکی باتری اکتفا کرد که مسافت چندانی را با شما همراهی نمی‌کند.

معمولاً خودروسازهای مختلف مدت زمان‌های متفاوتی را برای تعویض این قطعه پیشنهاد می‌کنند. برای مثال هیوندای برای خودروهای چهار سیلندر خود شش سال یا 95 هزار کیلومتر را پیشنهاد می‌دهد. فولکس واگن نیز تعویض تسمه‌ها را پس پیمودن 64 هزار کیلومتر توصیه می‌کند. در مقابل فورد برای خودروهای خود مسافت 160 هزار کیلومتر را عنوان می‌کند.

فرسودگی تسمه تایمینگ با صدای قیژ قیژ موتور در شتاب بالا خود را نشان می‌دهد. افزون بر این پاره شدن این تسمه اگرچه گاهی موجب خاموش شدن خودرو نمی‌شود اما به دلیل بر هم خوردن زمان‌بندی، سوپاپ‌ها با پیستون‌ها برخورد کرده و خم می‌شوند. نتیجه آنکه کوتاهی در تعویض یک قطعه که مبلغ کمی برای شما هزینه داشت موجب تحمیل هزینه‌های بالاتر بر دوش شما می‌شود.

بیشتر بخوانید :  حجم موتور چیست و چه تأثیری بر قدرت و گشتاور پیشرانه دارد؟

تسمه مارپیچ

موتور خودروی شما بدون این تسمه عملاً مدت زمان زیادی نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد. تسمه مارپیچ که به‌عنوان تسمه دینام نیز شناخته می‌شود قدرت موتور را به کمپرسور کولر،‌پمپ هیدرولیک  فرمان، پروانه رادیاتور (در خودروهای با پروانه مکانیکی) و پمپ انژکتور انتقال می‌دهند. با پاره شدن تسمه مارپیچ تمام قطعات خودرو از کار خواهند افتاد درنتیجه امکان خنک شدن موتور وجود ندارد و پس از مدتی کوتاهی داغ می‌کند و از کار می‌افتد.

هشدار تعویض این قطعه صدای قیژ قیژی است که در روزهای سرد در هنگام پیچیدن به گوش می‌رس و اغلب خودروسازان برای تعویض آن مسافت‌های 60 یا 90 هزار کیلومتر را پیشنهاد می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها