اخبار خودرو

اتومبیل خودران چقدر می ارزد؟ شما پاسخ دهید!

آیا از تاکنون از تکنولوژی خودروهای خودران چیزی شنیده‌اید؟ ظاهراً ترافیک‌های بی‌انتها آنقدر رانندگان را عاجز کرده که همواره در فکر راهی برای سهولت بیشتر در رانندگی باشند. بر طبق تحقیقی که در ایالات متحده انجام شده رانندگان آمریکایی برای خرید خودروهای خودران حسابی دست‌ودل‌باز هستند و با پرداخت هزینه بیشتر درازای دریافت یک مدل خودران مشکلی ندارند.

خودروی خودران گوگل

چندان دور نبود روزهایی که خودروهای دنده اتوماتیک جز وسایل نقلیه لوکس محسوب می‌شدند اما ترافیک‌های همیشگی موجب شد تا کم‌کم رانندگان پرداخت مبلغی بیشتر برای خرید یک خودروی گیربکس اتوماتیک و خلاص از تعویض دنده پیاپی را معقولانه بدانند. اما این پایان ماجرا نیست!

خودروهای خودران ظهور یک رویای کودکانه

ظاهراً خودروها پا به پای رویاهای کودکانه ما پیشرفت کرده‌اند. تکنولوژی خودران چیزی است که حتی ما را از گرفتن فرمان و فشار دادن گاز و ترمز نیز خلاص می‌کند تا مانند تماشاگر یک تابلوی هنری بتوانیم به محیط پیرامون خود نگاه کنیم و هم‌زمان به مقصد خود نیز برسیم. بنا بر تحقیقی که در آمریکا صورت گرفته مصرف‌کنندگان متوسط به پرداخت حدود 5 هزار دلار بیشتر برای خرید خودروهای کاملاً خودران تمایل دارند.

خودروی خودران

آنها همچنین پرداخت متوسط 3500 دلار برای یک اتوماسیون کامل در تمام تجهیزات خودرو را نیز پذیرفته‌اند. این در حالی است که بخشی از این گروه با هزینه‌هایی تا سقف 10 هزار دلار نیز برای اتوماسیون کامل خودرو مشکلی ندارند. در مقابل افرادی نیز بوده‌اند که همچنان رانندگی به شیوه سنتی را ترجیح داده‌اند.

در این مطالعه از 1260 نفر با درآمد 55 تا 60 هزار دلاری استفاده شده است. این افراد در 109 کشور دنیا پراکنده بوده‌اند و بر اساس آن 22 درصد مردم تمایلی به پرداخت هزینه اضافی برای تکنولوژی خودران و اتوماسیون ندارند. در این بین 5 درصد پاسخ‌دهندگان نیز حاضر به پرداخت مبالغ هنگفتی تا سقف 30 هزار دلار برای این کار بوده‌اند.

بیشتر بخوانید :  صندوق عقب پژو 206 گران ترین طراحی خودرو در ایران!

خودروهای خودران گوگل

به عقیده محقق ارشد این پژوهش اتوماسیون حمل‌ونقل شخصی سریع‌تر از آن چیزی که فکرش را می‌کنیم به واقعیت نزدیک می‌شود. به‌منظور برنامه‌ریزی و تحلیل اثرات بزرگ اتوماسیون، سیاست‌گذاران و خودروسازان باید بازار را بفهمند. مطالعه‌ی ما تلاشی ابتدایی برای تعیین کمی چگونگی درک کنونی مصرف‌کنندگان و ارزش اقتصادی فنّاوری‌های خودروهای خودران بوده است.


حال شما چقدر حاضرید برای خرید یک اتومبیل خودران هزینه کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها