نمایشگاه خودرو ژنو امسال شاهد رونمایی رنو از یک خودروی مفهومی با نام ZOE e-sport  بود. این خودرو با بهره‌گیری از دو موتور الکتریکی می‌تواند 450 اسب بخار قدرت و 640 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

رنو ZOE-e-sport

رنو ZOE e-sport بر روی پلتفرم سوپرمینی ZOE ساخته شده است. خودرویی که تجربه سه سال پیروزی در رقابت‌های فرمول E را با خود به یدک می‌کشد. این خودرو به یک باتری 450 کیلوگرمی مجهز است اما به دلیل استفاده گسترده از فیبر کربن در بدنه آن وزنی فقط در حدود 1400 کیلوگرم دارد. شتاب صفر تا 100 این خودرو در مسیر مستقیم تنها 3.2 ثانیه است. ظاهراً این خودرو چیزی از یک ماشین فرمول یک کم ندارد!

طراحی داخلی و خارجی رنو ZOE e-sport

بدنه این خودرو به رنگ آبی اطلسی رنگ‌آمیزی شده است. همچنین وجود نوارهای زردرنگ بر روی آینه، درها و سپرهای جلو و عقب کاملاً با رنگ بدنه سازگاری دارد. ZOE e-sport به رینگ‌های 20 آلومینیومی مجهز است که نقش مهمی در کاهش وزن خودرو دارند.

رنو ZOE-e-sport

در نمای داخلی رنگ غالب مشکی است که در کنار دوخت آبی رنگ درها جلوه‌ای دوچندان یافته. صندلی‌های این خودرو مطابق با بالاترین استانداردها ساخته شده به‌طوری‌که برای رانندگی در پیست کاملاً مناسب هستند.

پیشنهاد مطالعه  کاماز روسی نمایش باور نکردی از قدرت یک کامیون

پیشرانه و عملکرد ZOE e-sport

استفاده از فیبر کربن و کاهش وزن چشمگیر خودرو موجب چابکی و شتاب بالای آن شده است. این خودرو عملکردی سریع دارد و به‌منظور ایمنی بیشتر سرنشینان از استیل لوله‌ای در شاسی آن استفاده شده است. همانند خودروی فرمول E، راننده می‌تواند نحوه عملکرد پیشرانه و مصرف باتری رنو ZOE e-sport  را کنترل کند. برخورداری از دو موتور الکتریکی نیز موجب شده تا این خودرو توانی تقریباً دو برابر اتومبیل‌های فرمول E داشته باشد. برای رسیدن به حداکثر قدرت ممکن توسط پیشرانه طراحان از باتری‌های 40 کیلووات ساعتی استفاده کرده‌اند.

رنو ZOE-e-sport

پیشرانه این خودرو امکان رسیدن به ‌سرعت 210 کیلومتر بر ساعت را ممکن کرده است؛ درحالی‌که زمان رسیدن به این سرعت تنها 10 ثانیه است. هر یک از موتورهای الکتریکی نصب‌شده بر این خودرو با گشتاور 320 نیوتن متری خود شتاب صفر تا صد 3.2 ثانیه‌ای را ممکن کرده‌اند. این دو موتور تنها به چند دهم ثانیه نیاز دارند تا به دور 4300 در دقیقه برسند.

باتری‌های این خودرو با وزن کم و چگالی بالای انرژی هم موجب کاهش وزن خودرو شده‌اند و هم کورس حرکتی این خودرو را تا 400 کیلومتر افزایش داده‌اند. البته این در یک خودروی مفهومی و تست‌شده در پیست مسابقه ممکن است اما در دنیای واقعی این رقم احتمالاً به 300 کیلومتر کاهش خواهد یافت. همچنین استفاده از کولر و بخاری نیز بر کاهش دوام باتری‌ها مؤثر خواهند بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms

نبض صنعت خودروی جهان در ایمیل شما خواهد تپید...