اخبار خودرو

فروش خودرو در اروپا رو به کاهش است

ظاهرا این روزها در اروپا بازار فروش خودرو برخلاف ایالات متحده که شاهد رشد فروش به خصوص برای محصولاتی نظیر فورد F150 است، رونق چندانی ندارد. بر اساس آمار منتشر شده میزان فروش خودرو در ماه آوریل در قاره اروپا 1.23 میلیون دستگاه بوده که در مقایسه با سال گذشته 90 هزار دستگاه کاهش داشته است.

کاهش فروش خودرو برای فولکس واگن

به گزارش رویترز و به نقل از انجمن خودروسازان اروپا کاهش فروش در ماه آوریل نخستین افت سالیانه فروش خودرو در قاره اروپا محسوب می شود. بر این اساس فولکس واگن که عنوان پرفروشترین خودروساز قاره اروپا را با خود به یدک می کشد نیز با کاهش فروش 8 درصدی در آلمان و 19.8 درصدی در بریتانیا مواجه شده است. با توجه به اینکه دو کشور آلمان و بریتانیا از بزرگترین بازارهای فروش محصولات فولکس واگن محسوب می شوند این کاهش فروش کمی نگران کننده به نظر می رسد.

در کنار فولکس واگن، این رشد معکوس در ماه آوریل برای سایر خودروسازان مطرح نیز محسوس بوده است. البته بخت با کمپانی های شرقی یار بوده تا تویوتا و کیا در این بازار کم رونق بتوانند با رشد 5.4 و 8.1 درصدی فروش خود را افزایش دهند.

دفتر فروش خودرو تویوتا در اروپا

بر اساس این آمار، فروش خودرو در فرانسه و ایتالیا نیز با کاهش 6 درصد و 4.6 درصدی روبرو بوده است و اسپانیا با رشد 1.1 درصدی افزایش فروش اندکی را تجربه می کند اما در مجموع، می توان گفت که فروش خودرو در قاره اروپا 6.6 درصد کاهش داشته است.

فروش خودرو در بازار آمریکا چگونه است؟

اگرچه خودروسازان آمریکایی هم با این رشد معکوس در اروپا مواجه بوده اند اما برآوردها نشان می دهد که بازار خودرو در ایالات متحده با رشد خوبی همراه بوده است. در این بین کمپانی های فورد و رم با رشد 7.4 درصدی و 5.8 درصدی نسبت به سال 2016 افزایش قابل توجهی در فروش داشته اند و انتظار می رود همچنان به عرضه محصولات پرطرفدار خود مانند فورد اکسپدیشن و شورولت تاهو با قدرت ادامه دهند. خودروهای نیسان روگ (Rogue) و هوندا CR-V نیز به نسبت سال گذشته 39.7 و 26.6 درصد در بازار ایالات متحده بیشتر فروش کرده اند.

بیشتر بخوانید :  برندهای خودروسازی چقدر ارزش دارند؟

فورد اکسپدیشن

در مجموع می توان گفت که بازار خودرو اروپا علیرغم قابلیت های جدیدی که برای اتومبیل ها در نظر گرفته شده در چند ماه گذشته چندان راضی کننده به نظر نمی رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها