0

ایرومبیل تحقق رویای یک‌صد ساله خودروی پرنده

ایرومبیل تحقق رویای خودروی پرنده

بیش از یک قرن از ساخت اولین اتومبیل می‌گذرد و از آن زمان تاکنون ایده ساخت یک خودروی پرنده چه در میان مهندسان و چه در رویای کودکانه ما همواره وجود داشته است. حال با رونمایی از ایرومبیل ظاهرا این آرزو به تولید انبوه نزدیک‌تر می‌شود.

پیش فروش اولین خودروی پرنده با نام ایرومبیل

ایرومبیل نام یک خودرو پرنده است که توسط یک شرکت اسلواکی طراحی و ساخته شده و هم‌اکنون در حال پیش‌فروش است. با این وصف به‌زودی خودروهایی که در جاده و خیابان بال درمی‌آورند و پرواز می‌کنند را خواهید دید. برد پروازی این خودرو 750 کیلومتر است و پس از فرود می‌تواند بال‌های خود را جمع کند و در خیابان تردد نماید.

پیشینه خودروی پرنده

این شرکت در ارائه ایده‌های مربوط خودروهای پرنده سابقه زیادی دارد. مهندسان این کمپانی نخستین بار در سال 1990 ایده چنین خودرویی را مطرح کردند و 25 سال بعد یعنی در سال 2015 اولین طرح خود به نام ایرومبیل را رونمایی کردند. این خودرو را می‌توان مدل اولیه محصول فعلی دانست که در آن زمان توانست با موفقیت تست‌های مربوط حرکت و پرواز را پشت سر بگذارد.

نسخه اولیه ایرومبیل به عنوان یک خودروی پرنده

دو پیشرانه برای یک خودروی پرنده

ایرومبیل برای پرواز به یک موتور چهار سیلندر دو لیتری مجهز است. پیشرانه مذکور در قسمت عقب این خودروی پرنده قرار دارد و با استفاده از توربو شارژ قدرتی معادل 300 اسب بخار تولید می‌کند. این موتور در هنگام پرواز ملخی را در پشت خودرو به حرکت در می‌آورد . در زمان پرواز این ملخ به همراه بال‌ها به‌طور هم‌زمان باز می‌شوند و در هنگام تردد در خیابان به‌طور خودکار جمع خواهند شد.

ایرومبیل خودروی پرنده

پس از فرود یک موتور الکتریکی 110 اسب بخاری که در قسمت جلوی ایرومبیل قرار گرفته وظیفه حرکت این خودرو در جاده را بر عهده دارد. باتری‌های این موتور الکتریکی توسط موتور بنزینی شارژ می‌شوند. افزون بر این بر روی بال‌های خودرو نیز صفحات خورشیدی قرار گرفته است تا باتری خودرو را برای حرکت بر روی زمین شارژ کند. بر اساس اعلام سازندگان ایرومبیل، این خودروی پرنده بر روی زمین 160 کیلومتر بر ساعت و در زمان پرواز 360 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد.

بیشتر بخوانید :  تاریخچه خودروسازی فراری

امکانات پروازی ایرومبیل

اتاقک این خودروی پرنده از کابین یک هواپیمای واقعی چیزی کم ندارد. این خودرو دو نفره تنها در 3 دقیقه آماده پرواز می‌شود و قادر به حمل 240 کیلوگرم بار است. طراحی یک‌تکه شاسی موجب افزایش امنیت ایرومبیل شده است. علاوه بر این سازندگان برای ایمنی بیشتر دو چتر نجات نیز برای مواقع ضروری در نظر گرفته‌اند.

امکانات کابین ایرومبیل

قیمت ایرومبیل

این خودرو در فاز اول به تعداد 500 دستگاه پیش‌فروش می‌شود. قیمت نهایی این خودروی پرنده بین 1.3 تا 1.6 میلیون دلار عنوان شده است. البته رانندگان برای کار با این خودرو علاوه بر گواهینامه رانندگی باید گواهینامه پرواز را نیز اخذ نمایند. این خودرو در سال 2018 وارد بازار می شود و ظاهرا اولین خودروی پرنده تجاری به حساب می آید.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.