اخبار خودرو

پیام ترامپ به خودروسازان آلمانی:ژرمن‌ها بد هستند، بسیار بد…

گویی همه چیز دست به دست هم خواهد داد تا آمریکا تبدیل به یک قاره‌ی تک و تنها با تولیدات داخلی‌اش شود، رئیس جمهور ترامپ قصد دارد صادرات خودروهای آلمانی به آمریکا را متوقف کند.

دیگر همه می‌دانندکه دونالد ترامپ اگر حرفی بگوید عملی اش خواهد کرد، او که بر توسعه‌ی صنعت داخلی آمریکا و رواج تولید داخلی پافشاری زیادی می‌کند این بار رویش را به طرف صنعت خودروسازی کرده است و با کینه به خودروسازان آلمانی نگاه می کند.
ترامپ هنگامی  که در اجلاس ناتو در بروکسل بلژیک بود اعلام کرد تمام تلاشش را خواهد کرد تا  فروش خودروهای ساخت آلمان را در خاک آمریکا متوقف کند.

ترامپ
صحبت‌های دونالد ترامپ در این باره اینگونه بوده‌است:

“ژرمن‌ها بد هستند، بسیار بد… به میلیون‌ها خودرویی که آن‌ها در آمریکا می‌فروشند نگاه کنید. ما این کار را متوقف خواهیم کرد.”
البته خبری از توئیتر پرسروصدای رئیس جمهور آمریکا در دست نیست، و همینطور روابط نزدیک او با ایلان ماسک که در شورای مشورتی ترامپ حضور دارد برکسی پوشیده نیست. شاید این شروعی باشد برای زنده شدن صنعت خودروسازی آمریکا، گرچه متوقف شدن صنایع خودروسازی کشورهای هم پیمان آمریکا چندان وجهه‌ی خوبی برای روابط خارجی این کشور نخواهد داشت.

ولی اینکه دونالد ترامپ بی پرده و بدون حاشیه آن‌هم در اجلاس سران ناتو در مورد این تصمیمش سخن گفته است کمی باعث نگرانی می‌شود. و خودورهای آلمانی هم هدف این صحبت‌های رئیس جمهور آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ، خودروی آلمانی

البته کارشناسان نمی‌توانند پیش بینی زیادی در مورد اقدامات ترامپ در آینده داشته باشند احتمال دارد که با پیشنهاد اعمال مالیات 35 درصدی بر روی خودروهای وارداتی  بتواند فروش آن‌ها را کمتر کند.
بااین وجود صنایع خودروسازی ب ام و، دایملر و فولکس‌واگن تأسیسات ساخت خودرو در آمریکا دارند و تأسیسات ساخت اسپارتانبورگ ب ام و بزرگ‌ترین کارخانه این برند بوده و همچنین مسئول ساخت اکثر شاسی بلندهای این برند تاپ ژرمنی است. آیا نوک پیکان این اقدامات این صنایع را هم هدف قرار خواهد داد؟!

بیشتر بخوانید :  بالاخره پارکینگ خودرو سازها خالی می شوند!

کسی نمی‌داند ولی ما باید منتظر آینده باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها