اخبار خودرو

چشم اندازی متفاوت از خودروهای خودران در لندن

خودروهای خودران اولین آیتم‌های فناوری هستند که در فیلم‌های علمی تخیلی می بینیم، خودروهایی بدون راننده که به وسیله‌ی کامپیوتر هدایت می‌شوند. و سرنشینان آن در امنیت کامل در این خودروهای خودران به سر می‌برند. با یک گام بلند شهرداری شهر لندن در یک آزمایش عمومی از یکی از این خودروهای خودران پرده برداری کرده است.

شهرلندن پیوسته به عنوان شهری پیشرو در استفاده از فناوری‌های پیشرفته شناخته می‌شود. اکنون خودروهای خودران در پروژه‌ی GATEway به صورت آزمایشی به کار گرفته شدند.

خودروی خودران

آزمایش این خودروی خودران در منطقه گرینویچ لندن صورت پذیرفت. منطقه ای که از نظر تاریخی و توریستی یکی از مکان های پر تردد  محسوب می‌شود.هدف مدیران شهر لندن از این آزمایش، فراهم ساختن استفاده‌ی مردم از  این وسیله و  سنجش عکس العمل آنها بدین خودرو بود. مردم به صورت داوطلبانه از این خودرو استفاده می کردند و نظرات متفاوتی نیز داشتند.

خودروی زیبایی که برای این پروژه در نظر گرفته شده است در اندازه‌ ای کوچکتر از  اتوبوس های شهری و منقش به نمادهای شهرلندن چون برج ساعت و چرخ و فلک و ساختمان مجلس است، نام این خودروی کوچک پاد است که هم اکنون در فرودگاه هیتروی لندن مورد استفاده قرار می‌گیرد. به نظر می آید که سازندگان این خودرو بیشتر به دنبال دریافت واکنش‌های محیطی نسبت به ساخته ی خویش هستند و از لحاظ فناوری نسبت به این خودروی خودران اطمینان خاطر دارند.

همانطور که در خبرها نوشته شده است از این خودروی برقی هم اکنون در سراسر فرودگاه برای جابجایی مسافران مورد استفاده قرار گرفته است و عکس‌های زیادی هم از این خودرو منتشر شده است.

خودروی خودران پاد

گفته می‌شود که آزمایشگاه تحقیقات حمل‌ونقل با همکاری کمپانی Westfield Sportcars و گروه اکسبوتیکا، شاخه‌ای از دپارتمان رباتیک همراه در دانشگاه آکسفورد به دنبال خارج کردن پادها از فرودگاه و آماده کردن آن‌ها برای جاده‌های باز هستند.

منطقه‌ی گرینویچ یک نقطه‌ی ایده‌آل برای تست خوروهای خودران پاد است چرا که دائما عابران و دوچرخه سواران در آن در حال رفت‌وآمد هستند. در این ضمن با داوطلبانی که قرار است سرنشین این خودرو باشند قبل و بعد از سفر با این وسیله نقلیه بدون راننده مصاحبه می‌شود تا به طور دقیق برآوردی به دست آیدکه این گردش از نقطه نظر آن‌ها چگونه بوده است.

بیشتر بخوانید :  خرید آسان و ارزان لوازم یدکی در فروشگاه اینترنتی ماشین نو

اگر این آزمایش‌ها به خوبی پیش برود باید منتظر بود و دید که قدم بعدی برای استفاده از این خودروها کجا خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها