اخبار خودرو

با Bloodhound سریع‌ترین خودروی جهان آشنا شوید

رسیدن به ‌سرعت‌های بالای میلی سیری‌ناپذیر است که بشر همواره به دنبال آن بوده است. در این بین افزایش سرعت خودروها بر روی زمین به دلیل قوانین و مشکلات فیزیکی متعدد کمی به‌کندی پیش می‌رود؛ اما Bloodhound ابرخودرو مافوق صوتی است که سال‌هاست توسط متخصصین فرمول 1 و مهندسین هوافضا طراحی و تکمیل می‌شود. این خودرو در صورت موفقیت قرار است به‌سرعت 1610 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

ابرخودروی مافوق صوت BLOODHOUND SSC

پروژه Bloodhound که تحت حمایت مالی مستقیم وزارت دفاع انگلیس پیش می‌رود عنوان سریع‌ترین خودروی دنیا را به خود اختصاص خواهد داد. این خودرو بدنه‌ای شبیه به هواپیمای بدون بال دارد و در آن از یک موتور جت Typhoon و یک موتور موشک استفاده شده است.

شکستن رکورد Thrust SSC با ابرخودروی Bloodhound

رکورد سریع‌ترین خودروی جهان سال‌ها قبل توسط خودروی Thrust SSC به ثبت رسید. این خودرو توانسته بود به‌سرعت 1228 کیلومتر در ساعت دست یابد؛ اما خودروی Bloodhound قرار است این رکورد و سرعت صوت بر روی زمین را بشکند. این خودرو نخستین بار در سال 2015 به نمایش عمومی درآمد و اولین تست سرعت این خودرو قرار است در سال جاری انجام شود. به گفته تیم سازنده بریتانیایی این Bloodhound، این خودرو در مرحله اول قرار است به‌سرعت 1287 کیلومتر بر ساعت (800 مایل در ساعت) برسد.

این خودرو توسط اندی گرین رانده می‌شود. راننده‌ای که 20 سال پیش از این با خودروی Thrust SSC موفق به ثبت رکورد 1228 کیلومتر بر ساعت شد. درواقع او تنها انسانی است که بر روی زمین توانسته دیوار صوتی را بشکند.

Bloodhound and Thrust SSC

مشخصات Bloodhound

این ابرخودرو مافوق صوت وزنی برابر 6422 کیلوگرم و طولی به‌اندازه 3.65 متر دارد. سوخت این خودرو همانند سوخت جامد موشک‌ها هيدوركسيل ترمينيتد پلي بوتادين (HTPB) است. پیشرانه پیچیده Bloodhound قدرتی معادل با 135 هزار اسب بخار را برای آن فراهم کرده است؛ قدرتی معادل با 95 خودروی مسابقه‌ای فرمول یک که موجب می‌شود تا این خودرو از هر وسیله‌ای بر روی زمین سریع‌تر حرکت کند. مهندسان در ساخت Bloodhound از چرخ‌های متفاوتی استفاده کرده‌اند. این خودرو چرخ‌های آهنین دارد که هر کدام در حدود 170 بار در ثانیه می‌چرخند و این خودرو را به سرعت 1610 کیلومتر بر ساعت می رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها