دانستنی‌های خودرو

برندهای خودروسازی چقدر ارزش دارند؟

بسیاری از ما به خودرو و اخبار مربوط به آن علاقه داریم، محصولات برندهای خودروسازی را باهم مقایسه می‌کنیم و از قیمت و امکانات آن به وجد می‌آییم. در این مطلب اما قرار نیست به معرفی خودروهای جدید بپردازیم بلکه می‌خواهیم از جایگاه برندهای خودروسازی در یک رتبه بندی نسبتاً معتبر صحبت کنیم.

تویوتا لندکروزر

موسسه BrandZ به‌تازگی تحقیقی انجام داده و بر اساس آن 100 برند برتر دنیا را معرفی کرده است. پژوهشی که غول خودروسازی تویوتا در صدر بخش خودروسازی آن قرار دارد. داده‌های این تحقیق از مصاحبه‌های بیش از 2 میلیون مصرف‌کننده کالاهای مختلف در سرتاسر دنیا استخراج شده است.

بر اساس این تحقیق برندهای خودروسازی همچنان در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردارند و از سال 2007 تاکنون تویوتا، بی ام و و مرسدس بنز سه رتبه اول باارزش‌ترین برندهای خودروسازی را از آن خود کرده‌اند. ژاپنی‌ها که سایه محصولاتشان تا قاره امریکا پیش رفته به‌راحتی توانسته‌اند رتبه اول خود را حفظ کنند هرچند بی ام و همواره در حال تعقیب آنها بوده است. بنز هم در جایگاه سوم مکان امنی برای خود دست و پا کرده اگرچه فاصله قابل‌توجهی با دو رتبه اول دارد. رتبه چهارم این لیست هم به فورد تعلق دارد.

 

بر اساس این رتبه بندی تویوتا باارزش 28.66 میلیارد دلار جایگاه سی‌ام برندهای برتر دنیا را به خود اختصاص داده است. بی ام و نیز با 24.559 میلیارد دلار در جایگاه دوم این بخش و مکان سی و پنجم کل برندهای باارزش دنیا ایستاده است؛ اما سال 2017 برای مرسدس بنز سال مبارکی بوده است چراکه بیش از هر زمان توانسته به تویوتا و بی ام و نزدیک شود. آنها تنها یک میلیارد دلار با جایگاه دوم بخش خودروسازی فاصله دارند! ارزش سهام مرسدس بنز در سال جاری بالغ بر 23.513 میلیارد دلار رسیده که با 4 پله صعود جایگاه چهلم این رتبه بندی را برای این کمپانی به ارمغان آورده است. این در حالی است که تویوتا و بی ام و با کاهش ارزش سهام سقوط‌های 3 و 8 پله‌ای را تجربه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید :  0تا100 سیستم ترمز ماشین:انواع ترمز، دیسک ترمز، بریدن ترمز و ...

جایگاه آمریکایی‌ها در میان برترین برندهای خودروسازی

برای اینکه به قدرت کمپانی تویوتا پی ببریم بد نیست نگاهی به جایگاه خودروسازی فورد در این رتبه بندی داشته باشیم. فورد باارزشی به مبلغ 13.1 دلار در جایگاه 5 بخش خودروسازی و هشتاد و سوم کل برندهای باارزش دنیا قرار دارد. هوندا و نیسان نیز با رتبه‌های 91 و 100 در انتهای این رتبه بندی جا خوش کرده‌اند. جالب آنکه برندهای خودروسازی نظیر آئودی (باارزش 9.4 میلیارد دلار)، لندروور (ارزش 5.5 میلیارد دلار) و پورشه ایتالیا (باارزش 5.1 میلیارد دلار) در بین 100 برند برتر دنیا حضور ندارند!

خودروسازی فورد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها