خرابی و تعمیر خودرو

یک راه ساده برای گرم کردن خودرو در هوای سرد زمستان

با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان گرم کردن خودرو به دغدغه بسیاری از رانندگان تبدیل می‌شود. با این وجود چند سالی است که متخصصان نسبت به آلودگی بیش از حد ایجادشده در هنگام کردن خودرو هشدار می‌دهند. اگر شما نیز در این موضوع کنجکاو هستید این نوشتار به شما کمک می‌کند تا با آلودگی کمتر به شکلی صحیح خودروی خود را گرم‌ کنید.

گرم کردن خودرو

دوره گرم کردن خودرو به مدت‌زمانی گفته می‌شود که پیشرانه و اجزای آن در هوای سرد از دمای محیط به دمای پایدار کاری خود می‌رسند. در مدت زمان این دوره، ظرفیت جذب حرارت فلزات به کار رفته در پیشرانه، کیفیت و میزان مایع خنک‌کننده و روغن موتور نقشی تعیین‌کننده دارند. دوره گرم کردن خودرو از لحاظ مصرف سوخت، بازده حرارتی و مکانیکی و انتشار آلاینده‌ها بدترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد.

چه اتفاقی در هنگام گرم کردن خودرو رخ می‌دهد؟

عملکرد ضعیف پیشرانه در هنگام گرم کردن خودرو به جزئیات مختلفی تقسیم می‌شود که به‌اختصار به شرح آنها می‌پردازیم.

اصطکاک بیش از حد: روغن موتور در دمای پایین سفت شده و خاصیت روان کاری خود را از دست می‌دهد؛ بنابراین سهم زیادی از توان ناشی از احتراق سوخت صرف اصطکاک ناشی برخورد قطعات درون پیشرانه می‌شود.

تبخیر ضعیف بنزین: در عملکرد عادی موتور، سوخت پس از پاشش بلافاصله تبخیر و با هوای ورودی مخلوط می‌شود اما در هوای سرد این تبخیر به‌کندی انجام می‌شود و مقداری از سوخت در اثر برخورد با دیواره سرد ورودی موتور دوباره به مایع تبدیل می‌شود. این موضوع موجب تغییر در نسبت هوا به سوخت پیشرانه می‌شود و مخلوط رقیق‌تری برای احتراق فراهم می‌کند. نتیجه آنکه توان تولیدشده توسط پیشرانه کاهش می‌یابد.

ترکیب سوخت با روغن موتور: در شرایط عادی برای جلوگیری از اصطکاک قطعات درون پیشرانه یک لایه نازک از روغن موتور تمام سطوح داخلی را می‌پوشاند اما در هوای سرد زمستان مقداری از سوخت جذب این روغن شده و با توجه به خاصیت شویندگی خود موجب از بین رفتن این لایه محافظ می‌شود. در نتیجه اصطکاک میان قطعات داخلی افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید :  نشانه هایی که خرابی پمپ بنزین خودرو شما را هشدار می دهد

افزایش میزان آلایندگی: تبخیر ضعیف سوخت، ایجاد یک کاف میان پیستون سرد و سیلندر، فرار مخلوط هوا و سوخت، جذب سوخت در روغن موتور همگی از جمله عواملی هستند که مصرف سوخت خودرو را به میزان زیادی افزایش می‌دهند.

نقش ECU در گرم کردن خودرو

در خودروهای امروزی ECU یا واحد پردازش اطلاعات از طریق حسگر دمای مایع خنک‌کننده پیشرانه شرایط راه‌اندازی موتور را تشخیص می‌دهد. در نتیجه با افزایش 5 تا 10 برابری سوخت ورودی به پیشرانه شرایط لازم برای گرم کردن سریع آن را فراهم می‌کند. این افزایش میزان سوخت تا زمان گرم شدن کامل و رسیدن به شرایط کاری ادامه می‌یابد.

بهترین روش برای گرم کردن خودرو

در خودروهای قدیمی که سیستمی هوشمند برای تشخیص شرایط راه‌اندازی پیشرانه وجود نداشت خودروها مجهز به ساسات می‌شدند تا رانندگان با کشیدن یک اهرم مانع از ورود هوای زیاد به پیشرانه شوند و با افزایش نسبت سوخت به هوا، مخلوط غنی‌تری را راهی محفظه احتراق نمایند؛ اما در خودروهای جدید شرایط به گونه دیگری سات. با توجه به پدیده واژگونی هوا که در زمستان به‌دفعات اتفاق می‌افتد گرم کردن خودرو به‌صورت درجا می‌تواند موجب افزایش سرسام‌آور آلاینده‌های شهری شود؛ بنابراین بهترین روش برای گرم کردن خودرو زیر بار قرار دادن آن به‌جای درجا کار کردن است. بر همین اساس خودرو را بلافاصله پس از روشن نمودن با سرعتی بسیار کم حرکت دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها