اخبار خودرو

سقوط آزاد فروش خودروهای دیزلی در قاره اروپا

ممنوعیت هایی که احتمالا در آینده گریبان خودروهای آلاینده را خواهد گرفت موجب کاهش چشمگیر فروش خودروهای دیزلی در قاره اروپا شده است. به عقیده بسیاری از کارشناسان در جوامعی که منع تردد خودروهای آلاینده یک تصمیم فوری و الزام آور است مردم معمولا کمتر اقدام به خرید خودروهای دیزلی می کنند و در این میان دیگر مهم نیست که خودروسازان ادعا کنند که تولیدات پاکی به بازار عرضه کرده اند.

موتور دیزلی فولکس واگن

پس از رسوایی دیزل گیت فولکس‌واگن، حال خریداران بیش از پیش نگران آلاینده های نیتروژن اکسید تولید شده توسط این خودروها و ممنوعیت های عبور و مرور آنها در شهرهای بزرگ شده اند. در نتیجه تقاضای عمومی برای خرید و فروش خودروهای دیزلی در قاره اروپا کاهش یافته است. برهمین اساس به گزارش اتوموتیونیوز، سهم خودروهای دیزلی از بازار آلمان که پیش تر در سال 2012 در حدود 48.1 درصد بود در چندماهه نخست سال جاری به مرز 40 درصد سقوط آزاد کرده است. همچنین میانگین فروش این خودروها در کل قاره اروپا نیز از 50 به 46 درصد کاهش یافته است.

کاهش فروش خودروهای دیزلی

این کاهش نگران کننده در فروش خودروهای دیزلی در حالی است که احتمالا در سال آینده پلیس اشتوتگارت آلمان در برخی روزهای هفته از ورود خودروهای دیزلی با عمر بیش از 3 سال به شهر جلوگیری کند. زمزمه این ممنوعیت ها در دیگر شهرهای بزرگ اروپا مانند پاریس، مادرید و آتن نیز به گوش می رسد. همچنین از مکزیکوسیتی خبر می رسد که برنامه ای جامع برای منع تردد خودروهای دیزلی تا سال 2025 در این شهر در حال تدوین است.

این موضوع موجب تغییر ناگهانی ذائقه مردم اروپا و کاهش تعجب آور خودروهای دیزلی شده است و احتمالا موجب شکست های سنگینی برای خودروسازان مطرح جهان خواهد شد. پیش از این اخباری از کاهش فروش خودرو در قاره اروپا منتشر شده بود موجب نگرانی سرمایه گذاران در بخش خودروسازی شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها