0

رکورد سریع ترین خودروی جهان در انتظار بوگاتی شیرون

خیز بوگاتی شیرون برای کسب رکورد سریع ترین خودروی جهان

بوگاتی شیرون با کسب رکورد سریع ترین خودروی جهان تنها 11 کیلومتر بر ساعت فاصله دارد. حداکثر سرعت فعلی شیرون 420 کیلومتر بر ساعت است که پیش‌بینی می‌شود با استفاده از لاستیک‌های بهتر به 483 کیلومتر بر ساعت افزایش یابد.

رکورد سریع ترین خودروی جهان در حال حاضر در اختیار دیگر محصول بوگاتی یعنی ویرون است. بوگاتی ویرون سوپر اسپرت در سال 2010 موفق شد با سرعت 431 کیلومتر بر ساعت در مسیر مستقیم پیست آزمایشی فولکس‌واگن عنوان سریع ترین خودروی جهان را از آن خود کند؛ جایی که باید در آن منتظر رکوردشکنی بوگاتی شیرون باشیم.

به عقیده اندی والاس یکی از رانندگان تست خودروی شرکت بوگاتی، با استفاده از لاستیک‌های مدرن می‌توان بوگاتی شیرون را به سرعت جنون‌آمیز 483 کیلومتر بر ساعت رساند. این در حالی است که هم‌اکنون این خودرو به یک محدودکننده سرعت الکترونیکی مجهز است که در آستانه 381 کیلومتر بر ساعت فعال شده و امکان افزایش سرعت بیش از این مقدار را نمی‌دهد. در صورت غیرفعال نمودن این سیستم بوگاتی شیرون امکان رسیدن به سرعت 420 کیلومتر بر ساعت را پیدا می‌کند اما با رکورد سریع ترین خودروی جهان 11 کیلومتر فاصله دارد.

در حال حاضر مهندسان شرکت تایرسازی میشلن تصمیم گرفته‌اند تا پیش از پایان سال جاری میلادی با ساخت لاستیک‌های مناسب امکان دست‌یابی به چنین سرعتی را برای بوگاتی شیرون به دست آورند. از سوی دیگر، رقیبان بوگاتی هم در این زمینه حسابی فعال بوده‌اند. شرکت هنسی تصمیم دارد تا با خودروی ونوم f5 خود به سرعت 483 کیلومتر بر ساعت دست یابد اما زمان این رکوردشکنی همچنان نامشخص است و شکستن رکورد سریع ترین خودروی جهان به‌جز برای محصولی دیگر از شرکت بوگاتی یعنی شیرون بعید به نظر می‌رسد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.