اخبار خودرو

ماراتن سریع ترین خودروهای پلیس آمریکا

از گذشته تا امروز سریع ترین خودروهای پلیس همواره مورد توجه علاقه مندان به خودرو بوده اند. اگرچه ترافیک های شهری اغلب فرصت تعقیب و گریز طولانی مدت را از سارقان گرفته اما با این وجود نیروی های پلیس به منظور نشان دادن آمادگی خود همچنان بر خودروهای پرسرعت سوار می شوند.

خودروهای فورد پلیس آمریکا

در بازار خودروهای آمریکایی محصولاتی با قیمت زیر 30 هزار دلار نیز از شتابی در حدود 6 ثانیه برخوردارند و می توانند در تعقیب و گریز برای نیروهای پلیس مشکل ساز شوند. در نتیجه چندی پیش پلیس ایالت میشیگان با انجام ارزیابی های دقیق سریع ترین خودروهای پلیس آمریکا را معرفی کرد. بر اساس این تحقیق، خودروهای پلیس آمریکا عمدتا از سه کمپانی فیات کرایسلر، فورد و جنرال موتورز تامین می شوند. در این بین، خودروی فورد تاروس با شتاب 5.7 ثانیه توانست به سرعت 60 مایل در ساعت دست یابد و عنوان پرشتاب ترین خودروی پلیس آمریکا را کسب کند. پس از فورد تاروس داج چارجر و شورولت کاپریس هر یک با 6.05 و 6.11 ثانیه عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

فورد تاروس پرشتاب ترین خودروی جهان

در بخش سرعت اما این شورولت کاپریس بود که با 250 کیلومتر بر ساعت توانست عنوان نخست سریع ترین خودروهای پلیس آمریکا را به دست آورد. در این رتبه بندی چارجر و تاروس نیز هر با ثبت رکوردهای 241 کیلومتر بر ساعت موفق شدند در جایگاه دوم قرار گیرند.

شورولت کاپریس عنوان نخست سریع ترین خودروهای پلیس آمریکا

این ارزیابی یک بخش جالب دیگر نیز داشت. در بخش کوتاه ترین مسافت توقف از سرعت 60 مایل این چارجر بود که توانست با طی مسافت 37.55 متر به طور کامل متوقف شود.

دوج چارجر

از سوی دیگر شاسی بلندهایی نظیر فورد اکسپلورر همچنان محبوب ترین خودروهای آمریکایی محسوب می شوند و ظاهرا نتایج رتبه بندی سریع ترین خودروهای پلیس تغییری در محبوبیت آنها ایجاد نمی کند. فورد اکسپلورر از شتابی برابر 6. ثانیه و سرعتی نزدیک به 210 کیلومتر برخوردار است.

بیشتر بخوانید :  پرفروش ترین خودروهای جهان به روایت اعداد و ارقام

فورد اکسپلورر محبوب ترین خودروی پلیس آمریکا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها