اگر تصور می کنید که مرسدس بنز کلاس X که به تازگی از آن رونمایی شده نخستین پیکاپ مرسدس بنز محسوب می شود سخت در اشتباهید چراکه نخستین وانت این کمپانی ظاهری شبیه به مرسدس بنز نام آشنای W115 دارد. خودرویی متعلق به دهه 70 میلادی که ما ایرانی ها تا حدودی با آن آشنا هستیم.

ظاهرا به جز خودروسازان داخلی که علاقه وافری به ساخت وانت های مشابه با محصولات سدان خود دارند، کمپانی بنز هم سال ها قبل یک بار شانس خود را در این وادی آزموده است. در اوایل دهه 70 مرسدس بنز نسل جدیدی از خودروهای سدان خود با نام W115 و با ظاهری شبیه به یک پیکاپ به بازار عرضه کرد. خودرویی که در ظاهر شباهت زیادی به مرسدس بنز کلاس E داست. تولید این خودرو در تیراژ کم موجب شد تا برای بسیاری از مردم دنیا از جمله ایرانیان با وجود علاقه زیاد به محصولات این کمپانی، نخستین پیکاپ مرسدس بنز ناشناخته باقی بماند.

پیشنهاد مطالعه  بی ام و و مروری بر صد سال تاریخ پر فراز و نشیب آن

نخستین پیکاپ مرسدس بنز

نتیجه آنکه نخستین پیکاپ مرسدس بنز با رنگی نارنجی و تنها در کشور آرژانتین عرضه شد و در سال 76 نیز تولید آن خاتمه یافت. این خودرو در دو نسخه تک کابین و دو کابین سفارش داده می شود و از یک موتور دیزلی بهره می برد. تعداد بسیار اندکی از این خودرو بعدها به قاره اروپا صادر شد که به دلیل تبدیل بسیار ابتدایی سدان به پیکاپ چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms

نبض صنعت خودروی جهان در ایمیل شما خواهد تپید...