کدام طرح شیارهای لاستیک کارایی بهتری دارد ؟

tyre

شیارهای لاستیک را به منظور اهداف خاصی، متفاوت طراحی می کنند. هشتاد درصد از خریداران  از این موضوع بی اطلاع اند و این سبب میشود که هنگام خرید  انتخاب درستی نداشته باشند .

قبل از خرید لاستیک باید ویژگی هایی که برای شما الویت دارد را مدنظر قرار دهید. دو عاملی که برای اکثر رانندگان اهمیت دارد داشتن عملکرد بالا در جاده های خیس یا عدم ایجاد صدای زیاد توسط لاستیک می باشد. متاسفانه این دو ویژگی نمی تواند به بهترین شکل همزمان در یک لاستیک وجود داشته باشند، یعنی یک لاستیک بی سر وصدا به ندرت در جاده های خیس عملکرد بالایی دارد و بر عکس .

tyre

اطلاع از اینکه هر طرحی چه ویژگی را به لاستیک می دهد میتواند به شما برای خرید یک لاستیک مناسب کمک کند . طرح های شیارهای لاستیک به سه دسته طبقه بندی میشوند : جهت دار ، متقارن ، نامتقارن.

طرح  جهت دار

در جاده های خیس شیارهای جهت دار ، آب را به سمت خارج از جهت حرکت ماشین پراکنده می کنند در نتیجه رانندگی را راحت تر می کنند. هر چه شیار های لاستیک پهن تر باشند آب را بیشتر به سمت خارج  پراکنده می کنند و از طرف دیگر سر و صدای بیشتری تولید می کنند. علت این است که این پهنای بیشتر منجر به آزادسازشدن پیوسته ی هوایی می شود که محصور و  فشرده شده است .

لاستیک های دارای شیار های جهت دار برای افرادی که الویت آنها رانندگی راحت تر در جاده های خیس است تولید می شود. در مقابل این افراد نسبت به صدای ناشی از  لاستیک حساسیت کمتری دارند.

پیشنهاد مطالعه »»  مزایا , انتخاب و خرید بهترین نوع زنجیر چرخ

لاستیک با شیار جهت دار

طرح متقارن  

لاستیک های  با شیار های متقارن معمولا موجی شکل اند. این لاستیک ها  به دلیل داشتن شیارهای جانبی کوچک صدای کمتری تولید می کنند.

ویژگی اصلی که در این لاستیک ها مدنظر قرار می گیرد بی سر و صدا بودن آنها ست.

لاستیک با شیار متقارن

طرح نامتقارن

لاستیک های با طرح نامتقارن  هر دو ویژگی را به طور نسبی دارا می باشند . این لاستیک ها در سالهای اخیر از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند و به راحتی در دسترس می باشند.

لاستیک با شیار نامتقارن

قبل از خرید لاستیک به طرح شیارهای  آن توجه کنید و لاستیکی متناسب با الویت خود را انتخاب کنید.خرید اقساطی لوازم یدکی

قیمت لوازم یدکی

خرید لوازم یدکی پراید

خرید لوازم یدکی پژو 405

خرید لوازم یدکی mvm

خرید لوازم یدکی لیفان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها