دانستنی‌های خودرو

برف پاک کن خودرو ، انواع و عملکرد آن ؟

برف پاک کن های (windscreen wiper) اولیه به صورت دستی و با حرکت دادن یک اهرم که داخل کابین قرار داشت، کار می‌کردند ولی امروزه استفاده از برف پاک کن های برقی معمول شده است . وقتی با دور تند کار می‌کنند، واقعاً سرعت‌شان زیاد است ، حال ببینیم چه مکانیزمی می‌تواند بازوهای برف پاک کن را این قدر خوب و قوی به حرکت در بیاورد؟

در این مقاله، نگاهی به درون ساختار برف پاک کن خواهیم انداخت، درباره تیغه ها و دکمه های کنترلی مطالبی خواهیم گفت و با سیستم جدیدی آشنا خواهیم شد که به بارش باران حساس است.

نحوه عملکرد برف پاک کن :

 برف پاک کن با دو فرایند مکانیکی کار می کند:

• ترکیبی از یک موتور الکتریکی و یک چرخ دنده مارپیچ که نیروی برف پاک کن ها تأمین می‌کنند.

• یک اتصال که نیروی دورانی موتور برقی را به حرکت رفت و برگشتی برف پاک کن تبدیل می‌کند.

برای حرکت دادن تیغه های برف پاک کن روی شیشه، آن هم با این سرعت، به نیروی بسیار زیادی احتیاج داریم. برای تولید چنین نیرویی، یک چرخ دنده مارپیچ به موتور برقی کوچک متصل می‌شود. این چرخ دنده می‌تواند گشتاور موتور را حدود 50 برابر بیشتر کند و البته در مقابل سرعت چرخش موتور را 50 مرتبه کندتر می‌کند.

نیروی” چرخ دنده مارپیچی ” به یک اتصال منتقل می‌شود که برف پاک کن ها را به جلو و عقب حرکت می‌دهد. در این میان، یک مدار الکترونیکی نیز وجود دارد که تشخیص می‌دهد چه وقت برف پاک کن ها پایین می‌آیند. این مدار به برف پاک کن ها نیرو می‌رساند تا زمانی که در پایین شیشه متوقف شوند، در این زمان است که جریان نیرو را قطع می‌کند. یک میله کوچک به شفت خروجی موتور متصل است و همچنان که شفت خروجی موتور می‌چرخد، این میله کوچک، یک میله بزرگتر را به جلو و عقب حرکت می‌دهد. میله بزرگ نیز به یک میله کوتاه دیگر متصل است که تیغه های برف پاک کن را به حرکت در می‌آورد.

 

 عملکرد تیغه های برف پاک کن:

تیغه های برف پاک کن شبیه تی های لاستیکی هستند. یک نوار لاستیکی باریک، روی یک دسته قرار گرفته است و آب را از روی شیشه پاک می‌کند. وقتی تیغه ها نو هستند، لاستیک آن صاف است و هیچ ترک یا شکافی ندارد و بدون این که ردی بر جا بگذارد، آب را کاملاٌ پاک می‌کند. وقتی تیغه ها کهنه می‌شوند، روی آن ها ترک و شکاف به وجود می‌آید و باعث شکل گرفتن جرم روی تیغه می‌شوند. این جرم موجب می‌شود، تیغه خوب به شیشه نچسبد و روی شیشه رد به جا بگذارد. گاهی اوقات، می‌توان با یک دستمال آغشته به مایع شیشه شو، تیغه ها را پاک کرد تا کمی بیشتر عمر بکنند.

راه دیگری که وجود دارد این است که فشار تیغه روی شیشه را افزایش داد. تیغه ها طوری طراحی شده‌اند که در قسمت وسط بیشترین چسبندگی را داشته باشند ولی از آن جایی که طول تیغه زیاد است، در واقع بین شش تا هشت نقطه تماس با شیشه وجود دارد. اگر یخ یا برف روی تیغه ها انباشته شود، باعث می‌شود فشار یکسانی به همه نقاط تیغه وارد نشود و روی شیشه رد بر جا بماند.

بیشتر بخوانید :  چرا خودروسازان به دنبال کاهش وزن خودرو هستند؟

نحوه عملکرد سیستم جفتی:

طراحی برف پاک کن در بیشتر خودروها یکسان و مشابه هم است، یعنی دو تیغه در کنار هم کار می‌کنند تا شیشه را پاک کنند. پاشنه یکی از برف پاک کن ها در سمت راننده قرار گرفته و پاشنه دیگر در وسط شیشه جلو. به این سیستم، سیستم جفتی (Tandem System) می‌گویند.

این سیستم طوری کار می‌کند که بیشتر قسمت هایی از شیشه که در منطقه دید راننده قرار دارند را تمیز می‌کند. ممکن است خودروهای دیگر، دارای طراحی های دیگری باشند. کمپانی مرسدس بنز از برف پاک کن های تک بازویی استفاده می‌کند که روی کل سطح شیشه حرکت می‌کند. این طرح، سطح شیشه را خوب پوشش می‌دهد ولی از سیستم استاندارد دو بازویی بسیار پیچیده تر است. برخی خودروها از برف پاک کن هایی استفاده می‌کنند که در دو طرف شیشه قرار دارند، برخی دیگر نیز دارای برف پاک کن تک بازویی هستند که در وسط شیشه تعبیه شده‌اند. هیچ کدام از این طرح ها به اندازه سیستم استاندارد دو بازویی (جفتی)، میدان دید راننده را پوشش نمی‌دهند.

 

 

 

 انواع  تیغه برف پاک کن،  ژله ای و  معمولی:

معمولا  تیغه برف پاک کن ژله ای ( سیلیکونی)  به تیغه برف پاک کن معمولی ( پلاستیک فشرده) ترجیح داده می شود. زیرا عملکرد تیغه های سیلیکونی به مراتب بالاتر از تیغه های معمولی است و این موضوع مشتریان را به سمت خرید این محصول ترغیب می کند. تیغه برف پاک کن ژله ای ( سیلیکونی ) به گونه ای طراحی شده است که به طور قابل توجه ای از شیشه جلو مراقبت می کند و باعث بهبود دید راننده می شود که در نهایت منجر به یک رانندگی امن و لذت بخش حتی در شرایط جوی نامساعد می شود.

علت برتری تیغه برف پاک کن ژله ای به معمولی:

اینکه چرا تیغه برف پاک کن ژله ای از کیفیت بالاتری نسبت به تیغه برف پاک کن معمولی برخودار است فقط به ماهیت سیلیکون استفاده شده در این نوع تیغه بر میگردد. تابش مستقیم نور خورشید، اشعه UV و تغییرات آب و هوایی ( سرد و گرم شدن) باعث سفت شدن، ترک و در نتیجه پاره شدن تیغه برف پاک کن معمولی شده که در نهایت منجر به تعویض تیغه برف پاک کن می شود اما در طراحی تیغه برف پاک کن ژله ای تکنولوژی به کار رفته که موجب شده که این تیغه عمر طولانی تری نسبت به تیغه برف پاک کن معمولی داشته باشد و نیز  به علت وجود لبه های  با  تیغه ی 3 تایی  بهتر به سطح شیشه می چسبد و باعث تقویت قدرت پاک کنندگی می شود. در در نتیجه در هر بار رفت و برگشت تیغه، شیشه حتی بدون تولید کوچک ترین صدا تمیز می شود .

همچنین استفاده از تیغه برف پاک کن ژله ای کاملا برای محیط زیست بی خطر است و هیچ آسیبی را متوجه محیط زیست نمی کند. سیلیکون قابل برگشت به طبیعت است و به راحتی بازیافت می شود. طول عمر تیغه برف پاک کن ژله ای 3 برابر طول عمر تیغه برف پاک کن معمعولی است.

بیشتر بخوانید :  میل تعادل چیست، اجزا، عملکرد و علل خرابی میل موجگیر

 

تنظیمات برف پاک کن ها :

بیشتر برف پاک کن ها دارای سرعت کم و زیاد و تنظیمات مربوط به قطع و وصل کردن هستند. وقتی برف پاک کن با سرعت کم یا زیاد حرکت می‌کند، موتور پیوسته در حال کار کردن است البته می توان انها را تنظیم کرد که بعد از هر دور تمیز کردن شیشه، چند لحظه از حرکت بایستند.

خودرو شما دارای هر نوع تنظیماتی باشد، باید سرعت برف پاک کن ها را درست انتخاب کنید. اگر سرعت حرکت آن ها بیش از حد کم باشد، قطرات باران دید شما را کور می‌کنند.  البته باید در نظر گرفت که وقتی سرعت حرکت خودرو کم یا زیاد بشود، میزان آبی که روی شیشه جلو پاشیده می‌شود نیز تغییر می‌کند، در نتیجه باید به تنظیم کردن سرعت برف پاک کن توجه کرد.  اهرم برف پاک كن دارای موقعيت های زير می باشد:

  • خاموش (OFF).
  • دور اتوماتیک (AUTO).
  • دور کند (I).
  • دور تند (II).

 

در واقع این مشکل را خودروسازان توسط  برف پاک کن های حساس به باران حل کرده اند.

 

برف پاک کن های حساس به باران

در گذشته، خودروسازان تلاش می‌کردند یا برف پاک کن را حذف کنند یا کاری کنند که بتوان سرعت آن ها را به صورت اتوماتیک کنترل کرد. در بعضی از طرح هایی که به این منظور ارائه شد، لرزش تولید شده به وسیله تک تک قطرات بارانی که به شیشه برخورد می‌کردند  می بایست محاسبه می‌شد. این کار مستلزم وجود یک روکش خاص روی شیشه بود که از تشکیل قطرات باران جلوگیری کند و یا بتواند ارتعاشاتی اولتراسونیک روی شیشه ایجاد کند تا قطرات باران را در هم بشکند تا دیگر نیازی به پاک کردن آن ها نباشد. ولی این سیستم ها یا هرگز به خط تولید نرسیدند یا بلافاصله پس از شروع، تولید آن ها متوقف شد چون به جای کمک به راننده ها ، برایشان مزاحمت ایجاد می‌کردد.

پس از مدتی، نوع جدیدی از برف پاک کن به بازار عرضه شد که می توانست مقدار آبی که به شیشه برخورد می‌کند را خیلی خوب تشخیص دهد. یکی از این سیستم ها را  شرکت  TRW Incساخته است که در آن حسگرهای اپتیکی برای تشخیص نم و رطوبت استفاده می شوند. این حسگر در داخل کابین خودرو و نزدیک به آینه عقب نصب می‌شود و با شیشه جلو در تماس است. اگر قطرات باران روی شیشه بیفتند، نور را در جهات مختلفی منعکس می‌کنند، در نتیجه هر چه شیشه مرطوب تر باشد، نور کمتری به سمت حسگر منعکس می‌کند.

هنگامی که میزان نور بازتابی به حسگر به حد معینی برسد، نرم افزار و تجهیزات الکترونیکی که به حسگر متصل هستند، برف پاک کن ها را روشن می‌کنند. نرم افزار مربوطه، متناسب با سرعت شکل گیری قطراتی که روی شیشه شکل می‌گیرند، سرعت برف پاک کن ها را کم و زیاد می‌کند. سیستم TRW روی بیشتر محصولات کمپانی جنرال موتورز، از جمله کادیلاک، تعبیه شده است. هنگام شستشوی خودرو می‌توان این سیستم را غیرفعال کرد تا در روند شستشو اختلالی ایجاد نکند.

 

منبع :

car.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها