دانستنی‌های خودرو

کروز کنترل تطبیقی چگونه کار می کند؟

یکی از موارد مهم در افزایش ایمنی خودروها و کاهش تصادفات حفظ فاصله مناسب از خودروهای جلویی در هنگام رانندگی است. این اصل مهم اگرچه می تواند توسط راننده نیز رعایت شود اما آمارها نشان می دهد که تعداد اندکی از رانندگان همیشه این مورد مهم را رعایت می کنند. از این رو، شرکت های خودروسازی سیستمی به نام کروز کنترل تطبیقی به اتومبیل های خود اضافه کردند که به طور هوشمند می توانند هنگام نزدیک شدن به خودرو جلویی سرعت را کاهش دهد.

کروز کنترل تطبیقی چیست

کروز کنترل تطبیقی (adaptive cruise control) که با نام اختصاری ACC نیز شناخته می شود، در واقع نسل جدیدی از کروز کنترل های سرعتی است. در کروز کنترل های سرعتی راننده می توانست سرعت خودرو را در مقدار معینی تنظیم کند. این سیستم اگرچه سهولت زیادی در رانندگی طولانی مدت برای رانندگان فراهم می کرد اما به دلیل عدم توانایی در شناساییی موانع روبرو قادر به کاهش و افزایش سرعت خودرو نبود و راننده شخصا این وظیفه را بر عهده داشت.

نسل جدید کروز کنترل ها یعنی کروز کنترل تطبیقی سیستمی کارآمدتر به خود گرفته است. این سیستم ترکیبی از یک رادار اسکن جاده، سنسورهای حرکتی و کامپیوتر خودرو یا ECU است که قادر است سرعت خودرو را با توجه به وضعیت جاده تغییر دهد. بنابراین اتومبیل می تواند بدون دخالت راننده با آنالیز متغیرهای روبروی خود سرعت را کم یا زیاد کند.

کروز کنترل تطبیقی در نسل جدید خودروها مورد استفاده قرار می گیرد و مورد توجه بسیاری از مشتریان نیز واقع شده است. به عقیده برخی این کروز کنترل هوشمند، راه را برای رسیدن به ماشین های خودران و بدون راننده هموارتر می کند.

عملکرد کروز کنترل تطبیقی

 

کروز کنترل تطبیقی

در کنترل تطبیقی یک رادار که در پشت جلو پنجره یا زیر سپر خودرو نصب شده وضعیت جاده را به طور دائم پایش می کند. برخی خودروسازان از دو رادار سنجش نزدیک (برای پایش نزدیک حدود 30 متر) و سنجش دور (برای رهگیری تا فاصله 180 متر) استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید :  چرا خودروسازان به دنبال کاهش وزن خودرو هستند؟

همچنین در برخی از خودرو از فناوری لیزر نیز برای سنجش متغیرهای جاده استفاده می شود اما لیزر هم هزینه بیشتری نسبت به رادار دارد و هم عملکرد آن نسبت به شرایط آب و هوایی حساس تر است.

پس از سنجش متغیرهای جاده سیستم ACC با کنترل دریجه هوا سرعت خودرو را افزایش و یا با در دست گرفتن سیستم ترمز سرعت خودروی شما را کاهش می دهد. در کروز کنترل تطبیقی راننده باید سرعت مورد نظر خود را وارد سیستم کند. این سیستم با نزدیک شدن به خودروی جلویی سرعت را کاهش می دهد و حرکت خودرو را با سرعت اتومبیل جلویی همگام می کند. همچنین اگر خودرویی در نزدیکی شما نباشد، کروز کنترل سرعت اتومبیل را به همان مقداری که تنظیم کرده اید باز می گردد.

کروز کنترل تطبیقی در خودروهای دنده ای با فشردن پدال کلاچ و در خودروهای اتوماتیک با فشردن پدال ترمز از مدار خارج می شود.

معایب کروز کنترل تطبیقی

کروز کنترل تطبیقی اگرچه از یک فناوری پیچیده و دقیق بهره می برد اما همچنان برای تمامی جاده ها قابل استفاده نیست. این سیستم برای جاده های بدون پیچ و خم یا اتوبان ها طراحی شده و برای سفرهای دورن شهری مناسب نیست.

همچین رادارهای سنجش جاده در این سیستم اگرچه از عملکرد بهتری نسبت به فناوری لیزر برخوردارند اما باز هم به شرایط آب و هوایی حساس هستند و در هوای بارانی و برفی با مشکل مواجه می شوند چراکه ممکن است سنسورهای آن با گل و لای یا برف پوشیده شوند. البته در این حالت کروز کنترل به راننده هشدار خواهد داد.

خودروسازان هنوز نتواسنته اند فکری برای بهبود عملکرد کروز کنترل در جاده های پر پیچ و خم کنند. البته در این میان شرکت پورشه تلاش کرده تا با استفاده از سیستم InnoDrive سرعت خودرو در پیچ ها را نیز تنظیم کند. در این سامانه، کروز کنترل با کمک سیستم ناوبری تصویری سه بعدی از جاده ایجاد می کند و با توجه به اطلاعات استخراجی از آن سرعت خودرو در پیچ ا را تنظیم می نماید. بنابراین راننده دیگر نیاز نیست در پیچ ها عملکرد خودرو را در دست گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها