خرابی و تعمیر خودرو

مهمترین علائم خرابی درب رادیاتور ام وی ام؟

متداول ترین نوع خرابی درب رادیاتور ام وی ام؟

خرابی درب رادیاتور ام وی ام می تواند علت های زیادی را شامل شود، از آنجا که رادیاتور از درب های فلزی نازک و سیستم پمپ خنک کننده استفاده می کند، با گذشت زمان مستعد خرابی و انسداد است. بسیاری از مشکلاتی که برای درب رادیاتور ام وی ام رخ می دهد با اقدامات اولیه و دقت کافی قابل حل است. از آنجا که رادیاتور ام وی ام برای موتور بسیار مهم است، توجه به عملکرد آن باید برای صاحبان خودرو مهم باشد.

برای خرید آنلاین درب رادیاتور انواع خودرو ام وی ام کلیک کنید!

ما در این مطلب سعی خواهیم کرد به مهمترین علل به وجود آمد خرابی درب رادیاتور ام وی ام بپردازیم و نحوه تست درب رادیاتور ام وی ام و نشتی زیر درب رادیاتور را توضیح دهیم، اگر خودروی شما با چنین مشکلی روبرو شده و می خواهید علت آن را تشخیص و مشکل را با کمترین هزینه برطرف کنید، پیشنهاد می کنم با دقت بیشتر این مطلب را دنبال کنید.

نشتی زیر درب رادیاتور ام وی ام؟

نشتی زیر درب از شایع ترین خرابی درب رادیاتور ام وی ام است. محفظه یا درب رادیاتور می تواند در طول زمان آسیب ببیند، به خصوص اگر رادیاتور به دلیل ایجاد زنگ زدگی شدید مسدود شود و یا دچار خوردگی و یا آسیب فیزیکی شود. استفاده از مایع خنک کننده یا آب با کیفیت پایین، به جای آب مقطر، می تواند آلودگی هایی به مایع خنک کننده اضافه کند که احتمال ایجاد زنگ زدگی را افزایش می دهد. عدم شستشوی منظم درب رادیاتور نیز می تواند باعث افزایش زنگ زدگی و خرابی آن شود.

مایع خنک کننده که به طور مداوم از رادیاتور شما به سمت موتور گرم و در حال کار و برگشت شما می رود فشار زیادی ایجاد می کند. این افزایش فشار در نهایت و در مدت زمان طولانی منجر به خرابی درب رادیاتور شما خواهد شد.

خرابی درب رادیاتور ام وی ام

درب رادیاتورها یا خراب می شوند و یا شل می شوند و اجازه می دهند مایع خنک کننده از سیستم خارج شود، که در نهایت منجر به بالا رفتن دمای حرارت بیش از حد خودرو خواهد شد. اگر در زیر ماشین یا نزدیک آن مایع سبز مشاهده کردید و بوی شیرینی را حس کردید، این نشانه نشت رادیاتور شماست. اگر رادیاتور شما بیش از حد خورده است، حتی در صورت سالم بودن بدنه رادیاتور می تواند مایع از درب رادیاتور شما نشت کند.

اگر به سرعت با مشكلات سيستم خنك كننده یا همان خرابی درب رادیاتور ام وی ام روبرو نشوید و اقدام به تعمیر آن نکنید، این موضوع می تواند منجر به ضربه به موتور در اثر گرم شدن بیش از حد شود. بهترین توصیه برای این کار این است که وسیله نقلیه خود را به مکانیک حرفه ای برسانید، آنها آزمایش فشار را با استفاده از دستگاه های مخصوص برای تعیین شکستگی درب رادیاتور یا ترک درب انجام می دهد تا علت را سریع تشخیص و آن را تعمیر کنند.

بهترین راه حل برای برطرف کردن نشتی زیر درب رادیاتور تعمیر و نگهداری منظم، یا تعویض درب رادیاتور است.

برای خرید آنلاین یا کارت به کارت درب رادیاتور انواع خودرو ام وی ام کلیک کنید!

درب رادیاتور ام وی ام

تست درب رادیاتور ام وی ام؟

به دلیل فشارهای مضاعف وارده به درب رادیاتور ام وی این قطعه همواره در خطر قرار دارد و ممکن است خرابی آن هر زمانی اتفاق بیفتد. ابته روش های زیادی برای تشخیص خرابی درب رادیاتور ام وی ام وجود دارد که ما در ادامه مطلب به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد تا به راحتی بتوانید این قطعه را تست کنید.

بیشتر بخوانید :  ترمیم خراشیدگی رنگ بدنه خودرو + محافظت از رنگ خودرو

چند روش ساده برای تست خرابی درب رادیاتور ام وی ام

– نشت آب یا نشت مایع خنک کننده که درون رادیاتور است

– مخزن رادیاتور سرریز شده

– خراب شد شیلنگ رادیاتور به خاطر افتادگی

– امکان وجود هوا درون رادیاتور

– گرم شدن و بالا رفتن بیش از حد دمای موتور

– واشر زدگی رادیاتور

شما می توانید متناسب با خودروی خود و علائم موجود از روش های موجود برای تست خرابی درب رادیاتور ام وی ام

تست خرابی رادیاتور

به دلیل اهمیت رادیاتور و برای جلوگیری از خرابی درب رادیاتور ام وی ام توصیه می‌کنم حداقل در در یک برنامه زمانبندی شده در طول ماه به سراغ رادیاتور رفته و ۱ الی ۴ بار درب رادیاتور را از نظر خرابی تست کنید. برای این کار ابتدا باید با دقت زیاد از صحیح بسته شدن درب رادیاتور اطمینان حاصل کنید و به خوبی بررسی کنید درب در جای خود بسته شده باشد. در مرحله دروم بهتر است، شلنگ رادیاتور را بررسی کنید و ببینید در چه وضعیتی قرار دارد.

باید توجه داشته باشید که انجام تست خرابی درب رادیاتور ام وی به شما کمک می کند تا از خطرات و خرابی های احتمالی در خودروی خود جلوگیری کنید. در صورت عدم رسیدگی به این موضوع ممکن است به موتور خودروی شما آسیب جدی وارد شود و هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد.

درست کار کردن سیستم های خنک کننده خودروی ام وی ام به جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و از بین رفتن مایع خنک کننده خودرو کمک می کنند. همچنین، آنها نقطه جوش خنک کننده ها را افزایش می دهند، حدود ۳ درجه فارنهایت.

خرابی رادیاتور

درب رادیاتور ام وی ام x33؟

درب رادیاتور ام وی ام x33 یک وسیله ایمنی است که برای محافظت از مخزن رادیاتور خودرو در هنگام فشار بیش از حد طراحی شده است. این وسیله به اصطلاح ساده باعث شود فشار در رادیاتور فراتر کنترل شود.

هدف اصلی درب رادیاتور ام وی ام x33 تسکین فشار، محافظت از رادیاتور و خنک نگه داشتن موتور است. امروزه بسیاری از خودروها در سراسر جهان از این وسیله بهره می برند.

عملکرد درب رادیاتور ام وی ام x33 به این شکل است که مایعات خنک کننده موجود در درون رادیاتور تحت شرایطی منبسط شده و باعث می شود که فشار در درون رادیاتور خودرو جمع شود، این فشار از قطعه ای به نام درب رادیاتور خارج می شود، درب رادیاتورها طوری طراحی و ساخته شده اند که به راحتی می توان آنها را تنظیم کرد تا درپوش حداکثر فشار موجود در درون رادیاتور را ایجاد و یا کنترل کنند.

موقعی فشار موجود در درون رادیاتور به به ۱۵ psi افزایش پیدا می کند، فشار باعث می شود سوپاپ روی درب رادیات باز شود و اجازه دهد مایع درون رادیات از سیستم خارج گردد. به اصطلاح به این موضوع سرریز شدن مایع رادیات گفته می شود. با این کار هوا موجود در درون رادیاتور خودرو را از سیستم خارج می شود.

خلاصه این یک قطعه استثنایی در خودرو ها است که کاربرد خوبی دارد. البته خرابی درب رادیاتور نیز به دلیل عملکرد آن ممکن است هر از گاهی اتفاق افتد.

برای خرید آسان درب رادیاتور انواع خودرو ام وی ام کلیک کنید!

حل مشکل درب رادیاتور

کارکردهای درب رادیاتور ام وی ام؟

درب رادیاتور ام وی ام x33 برای شما بیش از یک درپوش است. با آب بندی و فشار دادن مایع خنک کننده درون آن موتور شما را خنک نگه می دارد. برای نگهداری خنک کننده در رادیاتور تحت فشار از پیش تعیین شده طراحی شده است. اگر تحت فشار نماند، شروع به جوشیدن می کند و به زودی تمام ماده خنک کننده جوش می خورد. با این حال، درپوش رادیاتور (یا فشار) با اعمال فشار کافی برای جلوگیری از جوش آمدن مایع خنک کننده، از این اتفاق جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید :  مهمترین علت استارت نخوردن اتومبیل چیست؟

اگر سیستم خنک کننده شما بیش از حد تحت فشار باشد، می تواند “قسمت بالایی خود را” منفجر کند! برای جلوگیری از این امر، درب رادیاتور دارای یک شیر تسکین فشار است. شیر دارای درجه بندی از پیش تعیین شده ای است که به آن اجازه می دهد تا فشار مشخصی را تحمل کند. وقتی درب رادیاتور ام وی ام x33 را روی گردن پر کننده رادیاتور می چرخانید، سطوح آب بندی بالا و پایین گردن پر کننده را آب بندی می کنید.

داغ کردن رادیاتور

درب رادیاتور ام وی ام x33 در واقع نقطه جوش خنک کننده شما را حدود ۲۵ درجه سانتیگراد افزایش می دهد، شاید بپرسید چگونه این درب رادیاتور ساده این کار را انجام می دهد؟ در واقع یک سوپاپ آزاد کننده فشار است و روی اتومبیل ها معمولاً روی ۱۵ psi تنظیم می شود. هنگامی که آب تحت فشار قرار می گیرد، نقطه جوش آب افزایش می یابد.

هنگامی که درب رادیاتور ام وی ام x33 را قفل می کنید فنر شیر تسکین فشار در برابر درز پایین فشرده می شود. گردن پرکننده رادیاتور یک لوله سرریز درست بین دو سطح آب بندی دارد. اگر فشار در سیستم خنک کننده بیش از درجه از پیش تعیین شده درپوش شما باشد، دریچه تسکین فشار آن اجازه می دهد تا قطعه مورد نظر از محل خود بلند شود. سپس فشار اضافی (خنک کننده، هوا) می تواند از طریق لوله سرریز به زمین یا مخزن مایع خنک شود.

تعمیر رادیاتور

گفته می شود سیستم درب های رادیاتور ام وی ام x33 مقادیر مختلف فشار را نگه می دارند، معمولاً بین ۱۳ تا ۱۶ پوند فشار در هر اینچ مربع (PSI) را تحمل می کنند البته در صورت عدم خرابی درب رادیاتور ام وی ام. این فشار توسط درپوش رادیاتور کنترل می شود و باید ثابت بماند.

اما گاهی فشارهای بیش از باعث خرابی درب رادیاتور می شود. علت اصلی و شایع آن خوردگی درب رادیاتور است. در رادیاتورها ام وی ام x33، شیلنگ ها و اتصالات شیلنگ رسوب و زنگ زدگی را جمع می کند که با گذشت زمان می تواند مشکلاتی را برای رادیات به وجود بیاورد.

برای خرید درب رادیاتور ام وی ام x33 و مدل های دیگر درب رادیاتور ام وی ام پیشنهاد می کنم به قسمت محصولات ارائه شده ما مراجعه و محصول مورد نظر را با تخفیفات ویژه و با ضمانت معتبر خریداری کنید. محصولات ما از نظر کیفیت بسیار مناسب هستند و می توانید برای سال های طولانی از آنها بدون مشکل استفاده کنید.

نتیجه گیری خرابی درب رادیاتور ام وی ام

درب رادیاتور از قطعات با ارزش خودرو است که به اندازه خود رادیاتور اهمیت دارد و خرابی آن ممکن است به سیستم اصلی خودرو یعنی موتور صدمه برساند، اما برای جلوگیری از خرابی درب رادیاتور ام وی ام می توان از روش های اشاره شده در این مطلب استفاده نمود تا به راحتی و با حداقل هزینه از به وجود آمدن چنین خرابی هایی در خودروهای ام وی ام جلوگیری کرد.

به نظر شما خرابی درب رادیاتور ام وی ام چه علت های دیگری را می تواند شامل شود؟

با انجام دادن چه کارهایی می توان از خرابی درب رادیاتور ام وی ام جلوگیری کرد؟

برای خرید آنلاین درب رادیاتور انواع خودرو ام وی ام با قیمت مناسب کلیک کنید!

درب رادیاتور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها