خرابی و تعمیر خودرو

چه موقع برای گیربکس ام وی ام به تعمیرگاه مراجعه کنیم؟

چه عواملی باعث خرابی گیربکس ام وی ام می شود؟

خرابی گیربکس ام وی ام می تواند باعث خرابی کامل ماشین شده و هزینه زیادی را متحمل صاحب خود کند. البته گرفتن علائم خرابی زود هنگام قطعات می تواند باعث کاهش زمان خرابی، صرفه جویی در هزینه ها و بهبود سلامت ماشین ام وی ام شود، خرابی گیربکس می تواند علت های زیادی را شامل شود به عنوان مثال.

رایج ترین اشکال خرابی گیربکس عبارت است از:

  • ۲۴.۴٪ – روغن کاری ناکافی
  • ۱۵.۶٪ – آلودگی
  • ۱۷.۷٪ – خطاهای نصب
  • ۶.۹٪ – اضافه بار
  • ۲.۸٪ – خطاهای مدیریت
  • ۱۴٪ – خرابی سرپلوس (سرپلوس سمت گیربکس ۲۸ خار، سرپلوس سمت گیربکس ۲۹ خار، سرپلوس سمت گیربکس ۲۵ خار ).

در این مطلب سعی خواهیم کرد شما را با علت خرابی انواع گیربکس ام وی ام ۳۱۵، ام وی ام۳۳ x، ام وی ام۵۳۰، ام وی ام۱۱۰ ، ام وی ام۵۵۰، ام وی ام x33s و نیز چگونگی تشخیص و تعمیر آن آشنا کنیم و زمان مراجعه به تعمیرگاه را به شما بگوییم، بنابراین اگر علاقه مند به آشنایی به این موضوع هستید، پیشنهاد می کنم ادامه مطلب را دنبال کنید.

برای خرید آنلاین گیربکس انواع خودرو ام وی ام کلیک کنید!

سرپلوس سمت گیربکس ۲۸ خار

باید بدانید که خودروی ام وی ام x33s یا سایر مدل های آن فرآیند بسیار پیچیده، جذب نیرو از موتور به چرخ ها را دارد. از بین تمام اجزای مکانیکی شرکت کننده در این فرآیند، مهمترین آن بدون شک جعبه دنده اتومبیل و گیربکس است. البته کارایی آنها نسبت به گذشته به سرعت تغییر کرده و با پیشرفت زیادی روبرو شده است، در حال حاضر این قطعه به عنصر ضروری سیستم انتقال قدرت تبدیل شده است.

گیربکس این خودرو با قسمت های زیادی در خودرو درگیر است و علت خرابی آن می تواند مربوط به آنها باشد، ‌به عنوان مثال جلوبندی و سرپلوس سمت گیربکس ۲۸ خار که بیشترین خرابی گیربکس را به خود اختصاص داده است.

گیربکس اتومبیل وظیفه خود را در انتقال مقدار مناسب نیرو از طریق چرخش مداوم، سنگ زنی و نبردی پایان ناپذیر با اصطکاک انجام می دهد. با وجود این همه پیچیدگی و عملکرد مداوم، اجتناب ناپذیر است که گیربکس ام وی ام۳۱۵، یا سایر مدل ها دچار فرسودگی و گاهی اوقات نقص عملکرد نشوند. بنابراین، در این مطلب، ما به برخی از مشکلات رایج گیربکس های ام وی ام۱۱۰ و سایر مدل ها اشاره و دلیل ایجاد آنها و زمان مراجعه به تعمیرگاه را خواهیم گفت.

گیربکس ام وی ام ۳۱۵

چگونه مشکلات گیربکس ام وی ام را تشخیص می دهید؟

برای تشخیص علت خرابی گیربکس ام وی ام۳۱۵، ام وی ام۵۵۰، ام وی امx33s و مدل های دیگر این کمپانی، روش های متعددی وجود داد، اما برای این که بتوانید سریع علت آن را تشخیص دهید، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

۱. عدم شتاب / عدم پاسخ کافی دریچه گاز؟

اولین مشکل گیربکس این خودرو که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد، مربوط به شتاب گیری خودرو است. در بعضی از مواقع رانندگی پس از تعویض دنده، کمی تاخیر در شتاب گیری خودرو مشاهده خواهید کرد. اما تأخیر بیش از یک ثانیه در مورد گیربکس های دستی ام وی ام گاه به گاه قابل قبول است. این تاخیر می تواند بیشتر در مورد گیربکس های اتوماتیک ام وی ام باشد. با این حال، اگر موردی رخ دهد که RPM (گشتاور و قدرت موتور ام وی ام )پس از تعویض افزایش یابد اما سرعت خودرو به سختی افزایش یابد، بنابراین باید برای تعمیر گیربکس به یک مرکز و تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید :  چرا باید تسمه های خودرو را به‌ موقع تعویض کنیم؟

برای خرید آنلاین گیربکس انواع خودرو ام وی ام کلیک کنید!

گیربکس ام وی ام ۳۳ x

این مشکل به دلیل یک قطعه معیوب کلاچ است که اجازه نمی دهد به موقع درگیر شود یا از کار بیفتد. به همین دلیل، کلاچ خودرو حتی پس از اتمام تعویض دنده نیز فعال می ماند و انتقال قدرت به چرخ ها را متوقف و به حداقل می رساند. اجزای اصلی ایجاد کننده این مشکل یا صفحات فرسوده، فنرهای کلاچ یا سیلندر اصلی هستند. برای تعمیر آن باید

۲. ریختن مایع نارنجی روشن زیر خودرو

جعبه دنده خودروی ام وی ام شما مانند سایر اجزای مکانیکی چرخان اتومبیل به مایعات برای اهداف روانکاری نیاز دارد. اگر زمانی متوجه ریخته شدن قطره های مایع در زیر خودروی پارک شده خود شدید، احتمال زیادی وجود دارد که مایع انتقال دهنده باشد. برخلاف مایعات دیگری که درقسمت موتور خودرو به کار رفته و می توانند از ماشین شما نشت کنند، رنگ مایع ریخته شده این قسمت نارنجی روشن است و به راحتی می توانید آن را از سایر قیمت ها تخیص دهید. شما باید این مشکل گیربکس را زود تشخیص دهید، اگر خیلی دیر تشخیص داده شود، اجزای گیربکس ممکن است صدمه ای ببیند که می تواند منجر به هزینه های سنگین تعمیر یا تعویض گیربکس شود.

قسمت آسیب دیده جایگزین شود.

۳. لرزش خودرو ام وی ام با صدای آسیاب در هنگام تعویض دنده

در شرایط ایده آل، خودرو ام وی ام x33s شما باید بدور از صدای خرد شدن و لرزش باشد. اگر چنین احساسی وجود داشته باشد، مشکلی در سیستم گیربکس شما وجود دارد. اگر در هنگام تعویض دنده همراه با تکان خوردن واضح خودرو، این صدا یا احساس سنگ زنی را مشاهده کنید، یکی از مشکلات رایج گیربکس اتومبیل را مشاهده می کنید. در هر حالتی ، قطعات مربوط به آن باید سریعاً تعویض شوند، زیرا هرچه آسیاب شدن بیشتر شود، آسیب بیشتری به گیربکس شما منتقل می شود.

برای خرید آنلاین گیربکس انواع خودرو ام وی ام کلیک کنید!

تعمیر گیربکس

۴. لیز خوردن دنده

گیربکس این خودرو همیشه قرار است هنگام اعمال فشار شما کار کند. در بعضی مواقع، با وضعیتی روبرو خواهید شد که دنده را تغییر می دهید، روی پدال گاز می روید و ماشین تکان می خورد و دوباره به دنده قبلی می افتید. در موارد خاص این احتمال نیز وجود دارد که دنده به حالت خنثی درآید. این پدیده به لغزش دنده معروف است. و این موضوع به به اجزای گیربکس آسیب می رساند اما بالاتر از آن، می تواند شما را در موقعیت خطرناکی قرار دهد.

لیز خوردن دنده به دلیل عوامل مختلفی اتفاق می افتد اما بیشتر به دلیل خراب شدن شاخک شیفت است. چنگال آسیب دیده به درستی حرکت نمی کند تا روی دنده درست قفل شود که باعث می شود انتقال قدرت به طور خودکار به عقب برگردد. بهتر است برای برطرف کردن این مشکل نیز به تعمیرگاه مراجعه کنید.

۵. بوی سوزان

اگر در حال رانندگی با اتومبیل خود هستید و هر بوی سوزانی که از آن ناشی می شود را حس می کنید، بنابراین به دردسر افتاده اید. در صورتی که این بو با تعویض دنده تنبل یا نامناسب همراه باشد، احتمالاً منشأ بو از گیربکس شما است. چنین شرایطی معمولاً وقتی بیش از حد مایع انتقال پیدا می کند به وجود می آید. از مایع انتقال برای خنک سازی گرمای حاصل از چرخش و اصطکاک اجزای گیربکس استفاده می شود.

بیشتر بخوانید :  چطور از شر لوازم یدکی تقلبی خلاص شویم؟

چه زمانی باید برای تعمیر گیربکس ام وی ام به تعمیرگاه مراجعه کنیم؟

یکی دیگر از علت های مهم خرابی گیربکس خرابی در سرپلوس است، سرپلوس ها از اجزای بسیار کاربردی به شمار می روند و وظیفه اصلی آنها انتقال نیرو از موتور ام وی ام به گیربکس است. به طور کلی مربوط به جلوبندی خودروهای ام وی ام می شوند. آنها در مدل های مختلف همچون سرپلوس سمت گیربکس ۲۸ خار، سرپلوس سمت گیربکس ۲۹ خار، سرپلوس سمت گیربکس ۲۵ خار موجود هستند و ممکن است در طولانی مدت دچادر خرابی شوند.

این نوع خرابی دلایل زیادی دارد و بهتر است برای برطرف کردن آن به مراکز معتبر و تعمیرگاه متخصص در این زمینه مراجعه کنیدُ‌در صورت خرابی کمتر می توانید آنها را تعمیر و یا تعویض نمایید.

در صورت بروز خطاهای زیر بهتر است برای تعمیر گیربکس ام وی ام به تعمیرگاه مراجعه کنید:

– مشکل در سرپلوس سمت گیربکس ۲۵ خار

– لیز خوردن دنده

– لرزش خودرو ام وی ام با صدای آسیاب در هنگام تعویض دنده

– عدم شتاب / عدم پاسخ کافی دریچه گاز

– ریختن مایع نارنجی روشن زیر خودرو

سرپلوس سمت گیربکس ۲۵ خار

البته همانطوری که گفته شد اصلی ترین علت خرابی گیربکس به جلوبندی و خرابی سرپلوس سمت گیربکس ۲۸ خار مربوط می شود. اگر سرپلوس خودروی ام وی ام شما دچار خرابی شود، معمولا صدای تق تق از چرخ های خودرو شنیده می شود، به خصوص موقعی که با خودرو دور می زنید آن صدا بیشتر می شود، هزینه تعمیر و یا خرید سرپلوس سمت گیربکس ۲۸ خار و یا انواع دیگر مدل ها زیاد نبوده و به راحتی می توان آن را خریداری نمود. یا در یک تعمیرگاه معتبر اقدام به تعمیر آن نمود.

راه های زیادی برای تشخیص خرابی سرپلوس سمت راست و سمت چپ خودروی ام وی ام وجود دارد، برای مثال اگر قصد تشخیص آن را دارید سعی کنید موقع رانندگی فرمان خودرو را تا آخر به یک سمت بچرخانید و به اصطلاح در یک میدان دور بزنید، با این کار متوجه صدا از قسمت خراب شده خواهید شد.

شما می توانید انواع مختلف سرپلوس خودروهای ام وی ام مانند، ام وی ام ۳۱۵، ام وی ام ۳۳ x، ام وی ام ۵۳۰، ام وی ام ۱۱۰ ، ام وی ام ۵۵۰، ام وی ام x33s را از مراکز عرضه کننده در کشور به آسانی تهیه کنید و آنها را به تعمیرگاه تحویل دهید تا برای تعویض آنها اقدام کنند. تعویض آنها زمان زیادی از شما نخواهد گرفت و تعمیرکار به راحتی می تواند با هزینه کم آنها را برای شما تعویض نماید.

برای تعمیر یا تعویض گیربکس خودرو خود تا الان با چه مشکلاتی برخورد کردید؟لطفا تجربه خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

نتیجه گیری؟

خرابی گیربکس این خودرو همانطوری که گفته شد، علت های زیادی را می تواند شامل شود، مانند خرابی سرپلوس، لیز خوردن دنده، لرزش خودرو ام وی ام با صدای آسیاب در هنگام تعویض دنده،، عدم شتاب / عدم پاسخ کافی دریچه گاز، ریختن مایع نارنجی روشن زیر خودرو و چندین مورد دیگر که هر کدام از آنها به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. برای پیشگیری و جلوگیری از این گونه خرابی ها بهتر است به موقع برای سرویس خودروی خود به مراکز معتبر مراجعه کنید. در صورت عدم توجه به چنین مشکلاتی ممکن است گیربکس شما خسارت زیادی را متحمل شود.

برای خرید آنلاین گیربکس انواع خودرو ام وی ام کلیک کنید!

سرپلوس سمت گیربکس ۲۹ خار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها