دانستنی‌های خودرو

دیفرانسیل چیست؟

دیفرانسیل چیست؟

حرکت و تکاپو همیشه لازمه اش داشتن یک محرک و نیرو  است. برای افرادی که به حوزه خودرو علاقمند هستند ممکن است پیش آمده باشد که بدانند دیفرانسیل چیست؟ به یک بیان ساده و عاری از پیچیدگی باید گفت که دیفرانسیل در خودرو به قطعه ای مکانیکی اطلاق می شود که نیروی موتور را به چرخ های محرک خودرو انتقال داده و به هر یک از چرخ ها اختیار چرخش و حرکت می دهد. از این رو دیفرانسیل به وجود آورنده حرکت است.

دودیفرانسیل چیست؟

دو دیفرانسیل چیست؟ به خودروهایی که هم دارای دیفرانسیل عقب باشند و هم دیفرانسیل جلو را دودیفرانسیل می گویند.

در گذشته تنها خودروهای شاسی بلند دودیفرانسیل بودند اما اکنون بسیاری از خودروهای سواری هم این ویژگی را دارند. دودیفرانسل دارای مزایای زیادی است از همین جهت بیشتر خودروهای لوکس مانند مرسدس اس کلاس و آئودی A8 نیز در این لیست قرار دارد. خودروهای دودیفرانسیل به دو دسته تقسیم می شوند یا دائم چهار چرخ یا برخی اوقات چهار چرخ.  نوع اول یعنی دائم چهار چرخ شامل خودروهای کراس اوور و suv  می باشد و نوع دوم یعنی گاهی چهار چرخ بیشتر شامل ماشین های آفرود و شاسی بلندها شده است.

در خودروهای سواری اسپرت و سوپر اسپورت که شامل سیستم چهارچرخ  می باشند غالبا موتور آنها یا در قسمت عقب خودرو، یا در عقب و مقداری متمایل به وسط جاسازی شده است و خودروهای خانوادگی اسپرت غالبا موتور در جلو قرار گرفته است.

پیشرفته ترین دودیفرانسیل ها در خودروهای لوکس مانند 4Matic مرسدس بنز و X-drive  بی ام و  وجود دارد.

از مزایای خودروهای دودیفرانسیل می توان به افزایش پایداری خودرو در زمان گذر از پیچ ها و جاده های لغزنده اشاره کرد که تعادل خودرو با سرعت زیاد به خوبی حفظ خواهد شد همچنین می توان به هندلینگ خوب آنها اشاره کرد. چنین خودروهایی طرفداران بیشماری دارند .

دیفرانسیل چیست
دیفرانسیل خودرو

خودروهای دودیفرانسیل که هم چرخ های جلو و هم چرخ های عقب نقش محرک را ایفا می کنند و سبب شده تا خودرو چسبندگی خوبی به زمین داشته و در زمان حرکت لذت رانندگی با آنها به نحو چشمگیری قابل قبول باشد. حتی در زمان ترمز گرفتن هر چهارچرخ وارد عمل شده و باعث می شود تا ترمزگیری خیلی سریع تر انجام گیرد. این قابلیت های بی نظیر باعث افزایش پیچیدگی در قطعات و در ادامه افزایش قیمت آن شده است. ازدیاد و پیچیدگی قطعات هم منجر به سنگین شدن وزن خودرو و در نتیجه مصرف سوخت بیشتری می شود.

در برخی مدل های استثنائی خودرو اتفاق عجیبی رخ داده است بدین صورت که برای حفظ تعادل وزن خودرو بخشی از قوای محرکه را به محور عقب انتقال داده اند. مثلا در خودرو نیسان جی تی آر، موتور در جلو خودرو قرار گرفته و گیربکس را به محور عقب انتقال داده اند تا از تجمع وزن زیاد در محور جلو خودداری شود. در برخی از خودروهای هیبریدی از نوع دو محرک هم یک پیشرانه الکتریکی در یک محور و پیشرانه بنزینی در محور دیگر قرار گرفته است.

انواع دیفرانسیل خودرو:

نوبت به معرفی انواع دیفرانسیل خودرو می رسد.خودروها یا دارای دیفرانسیل عقب هستند یا دارای دیفرانسیل جلو. البته به خودروهایی که که هم دیفرانسیل عقب و هم دیفرانسیل جلو دارند در اصطلاح دو دیفرانسیل می گویند.

بیشتر بخوانید :  دی لایت چیست و چرا استفاده از آن توصیه می شود

دیفرانسیل عقب چیست؟

تمامی خودروهایی که تاکنون تولید شده اند دارای محرک های متفاوتی بوده اند. دیفرانسیل عقب چیست؟ خودروهایی که پیشرانه آنها در عقب خودرو تعبیه شده است. خودروهای دیفرانسیل عقب به دلیل اینکه میل گاردان در زیر کابین خودرو تعبیه شده است لذا مجبور به کوچکتر شدن کابین داخلی خودرو می شود و فضای محدودتری خواهد داشت. در این خودروها به دلیل حفظ توازن و تقسیم مناسب قطعات وزن چسبندگی چرخ ها افزایش یافته از اینرو هندلینگ و شتاب خودرو بهبود یافته است.

ساختار دیفرانسیل عقب شرایطی مطلوب برای ترمرگیزی راحت خودرو
ساختار دیفرانسیل عقب شرایطی مطلوب برای ترمرگیزی راحت خودرو

در خودروهایی با دیفرانسیل عقب از قدرت موتور خودرو استفاده بهتری شده است و با قرار گرفتن قطعات کمتر در جلوی خودرو سبب سبک شدن وزن شده و استهلاک کمتری دارد. فرمان پذیری آنها مطلوب است و امکان دور زدن در یک فضای کوچک را برای راننده فراهم آورده است.

در کنار مزایای دیفرانسیل عقب باید به نکات و عیوب آن هم اشاره کرد. سبک بودن بخش جلوی خودرو سبب بیش فرمانی و بکسوات آن خواهد شد یعنی بخش انتهایی خودرو در پیچ ها تمایل به سمت خارج پیدا می کند و باید دقت شود که زمان رانندگی در جاده های لغزنده به این نکته مهم توجه شود.

از دیگر معایب دیفرانسیل عقب به دلیل وجود یک میل گاردان باعث کاهش فضای کابین داخلی شده است همچنین وزن خودرو سنگین تر شده و این سبب مصرف سوخت بالا در آن شده است. همچنین به دلیل ازدیاد قطعات قیمت آن نیز افزایش یافته است.

در خودروهای دیفرانسیل عقب به دلیل پیشرانه در عقب خودرو در زمان ترمز گیری چرخ های عقب سنگین بوده و این سبب می شود تا در زمان کمتری خودرو توقف کند و در نهایت می توان گفت تجربه رانندگی با خودروهای دیفرانسیل عقب لذت بخش و هیجان انگیز است.

کدام ماشین ها دیفرانسیل عقب هستند؟

آیا تمایل دارید تا بدانید کدام ماشین ها دیفرانسیل عقب هستند؟ در ادامه این مطلب با برترین خودروهای دیفرانسیل عقب آشنا خواهیم شد.

آلفارومئو جیو لیا یک خودروی خارق العاده و شگفت انگیز. اگر بگوییم لذت رانندگی با آن کم نظیر است اغراق نشده این خودرو استایل زیبا، تهاجمی و جذابیت های آن حتی در رقبای آلمانی اش هم یافت نمی شود. دارای یک پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربوی، قدرت آن را به 280 اسب بخار ارتقا داده و عملکرد آن شبیه یک فراری نمود کرده است.

ب ام و سری 2 از اعضای درخشان این خانواده محسوب می شوند . دینامیک رانندگی وصف نشدنی را عرضه می کند . این خودرو به یک پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربو مجهز شده و همچنین گیربکس های دستی که نیرو را به چرخ های عقب انتقال می دهد و لذت بیشماری را در حین رانندگی به ارمغان می آورد.

کدام ماشین ها دیفرانسیل عقب هستند
جگوار اف تایپ چابک با دیفرانسیل عقب

شورولت کامارو تحسین برانگیزی که بر پایه شاسی بلند بالانس شده و از یک پیشرانه 4 سیلندر تبعیت می کند و شکل عضلانی آن بسیار توانا و قدرتمند است.

فورد موستانگ که طرفداران بیشماری دارد و تاکنون فروش میلیونی را تجربه کرده و در لیست پرفروشترین های اسپرت سه سال قبل بوده است. یک خودرو با پیشرانه 4 سیلندر تا 8 سیلندر که در مدلهای مختلف می توان تجربه کرد. یک خودروی عضلانی تهاجمی که رویای آمریکایی را به واقعیت بدل کرده است.

بیشتر بخوانید :  سگدست مهم ترین قطعه جلوبندی و دلایل انحراف خودرو از جاده

جنسیس G70 خودروی لوکس هیوندای که رقیب پر و پا قرص خودروهای لوکس آلمانی است. دینامیک آن تحسین برانگیز و جزئیات آن اشرافی و زیباست. همانطور که می تواند یک خودرو برای روزهای معمولی باشد همانگونه می تواند در پیچ و خم های جاده هیجان انگیز جلوه کند. خودرویی شیک و جوان پسند با پیشرانه 2 لیتری توربو یا 6 سیلندر 3. 3 لیتری توئین توربو دیفرانسیل عقب که امکان سفارش آن به صورت سیستم چهارچرخ محرک هم امکان پذیر است.

نوبتی هم باشد نوبت به جگوار اف تایپ می رسد که چشم نواز و لذت بخش است. این خودرو به شکل دستی یا اتوماتیک و دارای سیستم دیفرانسیل عقب و چهارچرخ محرک را با پیشرانه های متنوع در اختیار دارد. کارشناسان بر این اعتقادند که این خودرو قابلیت قرار گرفتن در مقام اول بهترین صدای تولیدی پیشرانه را می تواند به خود اختصاص دهد.

کیا استینگر که در سال 2018 غوغا به پا کرد و ساختار آن شبیه به جنسیس G70 است. بدنه ای اسپرت و خاص ساخت کمپانی کره ای با دینامیک مطلوب که بسیار راضی کننده است.

مزدا Mx-5 میاتا یک اسپرت بی نظیر دارای وزن سبک با قیمت مناسب از خود یک ابر قهرمان ساخته است.

پورشه 718 کیمن/ باکستر یک اسپورت با پیشرانه وسط با هندلینگ عالی و پرستیژ  عالی با قیمت مناسب. دارای صندوق با فضای مناسب و فضای کابین جلویی قابل قبول و راضی کننده که در زمان رانندگی احساس حضور در یک پیست مسابقه را القا می کند.

ساختار خودرو دیفرانسیل عقب
ساختار خودرو دیفرانسیل عقب

و تویوتا 86 و سوبارو BRZ دو خودرویی که از فرمول میاتا بهره برده اند یک دوقلوی سبک، تیز و اسپرت که محبوبیت زیادی در میان عاشقان سرعت دارند.

مزایا و معایب دیفرانسیل جلو:

در ادامه به مزایا و معایب دیفرانسیل جلو خواهیم پرداخت. بیشتر خودروها دارای سیستم دیفرانسیل جلو هستند. هزینه تولید آنها نسبت به خودروهای دیفرانسیل عقب کمتر است چرا که پیشرانه و گیربکس، دیفرانسیل و چرخ های محرک همگی در قسمت جلو خودرو جاسازی شده اند و سبب شده تا در بخش جلو خودرو وزن زیادی داشته باشد از اینرو جلوبندی خودرو استهلاک بیشتری خواهد داشت. این خودروها از نظر وزن سبک تر هستند چرا که وزن خودرو روی لاستیک های جلو بیشتر است و باعث چسبندگی به سمت زمین شده که در زمان گرفتن ترمز کمک شایان توجهی می کند اما به دلیل سبک بودن بخش عقب خودرو چرخ های عقب که چسبندگی کمتری دارند در زمان گرفتن ترمز عملکرد ضعیفی داشته و احتمال لغزش و از دست دادن کنترل خودرو توسط راننده اتفاق می افتد.

ویژگی های آن باعث شده تا حالت تهاجمی کمتری داشته باشد و مناسب افرادی است که تازه رانندگی را شروع کرده اند و یا محتاطانه رانندگی می کنند.

چنانچه به چرخ های جلو بیش از توان آنها فشار وارد شود امکان اشتباه و خطا در پیچ ها وجود دارد.

بسیاری از قطعات این خودروها در قسمت جلو جاسازی شده است و این سبب شده تا محورهای جلو وزن زیادی داشته و جلوبندی آن از استهلاک بیشتری برخوردار است.

ساختار خودرو دیفرانسیل جلو
ساختار خودرو دیفرانسیل جلو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
برند خودروی شما چیست؟

برای مشاهده قیمت روز لوازم یدکی

خودروی خود روی برند کلیک کنید:

مشاهده سایر برندها