1

هزینه اسپرت کردن خودرو و نکاتی که باید به آنها توجه کرد

هزینه اسپرت کردن خودرو

تب اسپرت کردن خودرو همواره در میان جوانان داغ بوده و هزینه اسپرت کردن خودرو از جمله مواردی است فکر آنها را حسابی به خود مشغول می‌کند. در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا به‌طور خلاصه پیرامون هزینه‌هایی این کار صحبت کنیم. با ماشین نو همراه باشید.

اسپرت کردن خودرو از مراحل گوناگونی تشکیل می‌شود که هر یک هزینه‌های متغیری را به همراه دارد. به جزی هزینه اسپرت کردن خودرو نکته‌ای که باید به آن توجه شود ایمنی و سلامت خودرو است. تغییرات زیاد بر روی خودرو اگرچه ممکن است موجب زیباتر شدن شود اما گاهی ایمنی خودرو و سلامت سرنشینان را به خطر می‌اندازد. خصوصاً اگر یک خودروی نو خریداری کرده‌اید باید بدانید که تغییرات بیش‌ازحد می‌تواند سبب لغو گارانتی و خدمات پس از فروش رایگان شود.

هزینه اسپرت کردن تزئینات درون خودرو

هزینه اسپرت کردن تزئینات درون خودرو به لوازم مختلفی که قصد تعویض آنها را دارید بستگی دارد. روکش صندلی‌ها معمولاً نخستین چیزی است که تعویض می‌شود. روکش فرمان، دستی دنده و دستگیره ترمز دستی نیز در رتبه‌های بعدی جای دارند. گاهی مالکان به این مقدار نیز بسنده نمی‌کنند و نشانگرهای اعلان خودرو و داشبورد و روکش درها را نیز تعویض می‌کنند. حال نگاهی به هزینه‌های این کار بیاندازیم

روکش صندلی ها 50 تا 500 هزار تومان
روکش فرمان 50 تا 650 هزار تومان
دسته دنده 10 تا 50 هزار تومان
دستگیره ترمز دستی 15 هزار تومان
نشانگرهای اعلان خودرو 10 تا 200 هزار تومان
داشبورد و سینه خودرو و در‌ها 20 تا 150 هزار تومان

هزینه اسپرت کردن تزئینات بیرون خودرو

اهمیت تزئینات بیرون خودرو اگر بیش از تغییرات درون خودرو نباشد قطعاً کمتر نیز نخواهد بود. در این مرحله نخستین کاری که انجام می‌شود اسپرت کردن رینگ و لاستیک‌هاست. در نظر داشته باشید که ابعاد و استانداردهای رینگ و لاستیک موردنظر با مدل خودروی شما همخوانی داشته باشد. معمولاً در دفترچه راهنمای خودرو ابعاد رینگ و لاستیک اسپرت مناسب مدل خودروی شما قید شده است. نگاهی به هزینه‌های این مرحله نیز خالی از لطف نیست

بیشتر بخوانید :  یک راه ساده برای گرم کردن خودرو در هوای سرد زمستان
رینگ و لاستیک حداقل 800 هزار تومان
رکاب 50 تا 700 هزار تومان
سپر خودرو 30 تا 2 میلیون تومان
چراغ ها 30 تا 400 هزار تومان
رنگی کردن شیشه ها 15 هزار تومان
بوق چند صدایی 100 تا 500 هزار تومان
فلاپ کشی 20 تا 120 هزار تومان

کاهش ارتفاع خودرو

تقویت موتور خودرو

همه‌چیز ظاهراً به زیبایی خلاصه نمی‌شود. برخی به دنبال افزایش قدرت پیشرانه خودروی خود نیز هستند. افزون بر این جوانان معتقدند که تقویت موتور خودرو موجب زیباتر شدن صدای آن می‌شود. معمولاً تقویت موتور خودرو از بستن فیلترهای هوا آغاز شده و با بستن استرس بار برای افزایش میزان تعادل مخصوصاً برای ماشین‌های رینگ اسپرت و خوابیده و بستن هدرز برای افزایش 5 تا 15 اسب بخاری قدرت موتور همراه می‌شود.

تقویت موتور خودرو 50 تا 300 هزار تومان

تقویت موتور خودرو

کاهش ارتفاع خودرو

روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که معمولاً دارندگان خودرو چون در آخرین مرحله به فکر آن می‌افتند به دلیل کمبود بودجه ارزان‌ترین راه را انتخاب می‌کنند. در این شیوه با پرداخت چند هزار تومان به مکانیک کمک فنر خودرو را بریده و ارتفاع ماشین را کاهش می‌دهند. این کار اگرچه هزینه کمی دارد اما باعث خشک‌تر شدن ماشین و کوتاه شدن عمر فنرها می‌شود.

روش منطقی‌تر پیچ و مهره‌ای کردن فنر خودرو است. در این شیوه برای نرمی بیشتر فنر را با روغن یا واسکازین پر می‌کنند. البته به‌منظور کاهش ارتفاع باید ابتدا فنرلول کمک نفر را تعویض کنید. البته فنر لول اسپرت سایزهای متنوعی دارد که مناسبترین آنها سایز 32 است. سایزهای پایین تر نظیر 30 و 28 موجب نزدیک شدن بیش از حد ماشین به زمین می شوند.

فنر لول‌ اسپرت 150 تا 200 هزار تومان

کاهش ارتفاع خودرو

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. name گفت:

    خوب بود