1

6 روش برای نگهداری خودرو با استفاده از سرکه!

نگهداری خودرو با سرکه

تعجب نکنید، قرار نیست همواره از ابزارهای گران‌قیمت برای نگهداری خودرو استفاده کنید. این بار قرار است با سرکه شیوه نگهداری بهتر از خودرو را به شما آموزش دهیم. ماده‌ای ارزان، در دسترس و بدون ترکیبات شیمیایی مضر و خطرناک که کارهای زیادی از آن برمی‌آید. تا انتها با ما همراه باشید.

نگهداری خودرو

سرکه فرآورده‌ای طبیعی است که در اثر فعل و انفعالات هوازی و تخمیری حاصل می‌شود. از این ماده ترش‌مزه می‌توان برای نگهداری خودرو استفاده کرد که در این مطلب به چند مورد از آن اشاره خواهیم کرد.

فواید سرکه در نگهداری خودرو

1- برچسب‌های به‌راحتی پاک نمی‌شوند، لکه‌های رنگی قدیمی و آثار به‌جای مانده از برخورد سپر خودرو با موانع مختلف را به‌راحتی می‌توان با سرکه سفید از بین برد. کافی است مقداری از آن بر روی یک دستمال ریخته و بر روی برچسب‌ها یا لکه‌ها بکشید.

2- سرکه ماده مناسبی برای جلا دادن به قسمت‌های بیرونی بدنه خودرو است. سرکه خالص می‌تواند موجب درخشان‌تر شدن قسمت‌های کرومی بدنه خودرو شود.

3- از جمله معضلات نگهداری خودرو در زمستان جلوگیری از یخ زدن شیشه خودروهاست. جالب است بدانید که سرکه قادر است یک لایه محافظ در برابر یخ‌زدگی بر روی شیشه خودرو ایجاد کند. به این منظور کافی است شیشه‌های جلو و عقب خودرو را به سرکه آغشته کنید تا از یخ‌زدگی آنها جلوگیری شود. همچنین می‌توان مقداری از آن را در محفظه شیشه‌شور خودرو با آب ترکیب کرد و برای شستشو و تمیز کردن شیشه‌ها از آن بهره برد.

4- پاک کردن فضولات پرندگان از بدنه یکی دیگر از مشکلات نگهداری خودرو به شمار می‌رود. اما برای زدودن آنها می‌توانید یک ابر زبر حاوی سرکه را بر روی سطوح کثیف بکشید تا تاثیر معجزه‌آسای این ماده را مشاهده کنید.

5- اگر فضای داخل خودرو بوی نامطبوعی به خود گرفته نگران نباشید، تنها یک ظرفه از سرکه را در داخل خودرو قرار دهید و پس از چند ساعت دوباره به سراغ خودرو بروید. متوجه خواهید شد که اثری از بوی نامطبوع باقی نمانده.

بیشتر بخوانید :  ترمیم خراشیدگی رنگ بدنه خودرو + محافظت از رنگ خودرو

6- براق‌کننده‌های ماشین اگرچه به زیبایی بیشتر خودرو کمک می‌کنند اما به دلیل مواد شیمیایی به‌کاررفته در آنها مضرات زیادی به همراه دارند اما می‌توانید به‌جای استفاده از آنها ترکیب آب و سرکه را جایگزین کنید و نتیجه‌ای مشابه را به دست آورید.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. یزدان گفت:

    خیلی عالی و کاربردی