مدل های خودرو

بر روی مدل خودروی خود کلیک کنید

لوازم یدکی سیتروئن زانتیا

خودروی سیتروئن زانتیا که از سال 1993 توسط کمپانی سیتروئن در دو نوع لیفت بک و استیشن واگن تولید شد که در دو شهر متفاوت تولید شد .

لیفت بک: خودروهایی که بین سدان و هاچ بک قرار دارند، طوری که شیشه عقب با صندوق عقب پیوسته است.در سال 1993 تا سال 2001 در شهر رن تولید شد.

استیشن واگن: میان سالهای 1995 تا 2002 در شهر سوریز فرانسه در شرکتی بنام هولیز تولید شد.

مدل لیفت بک زانتیا به مقدار محدودی در چین هم نیز مونتاژ شد که بعد از توقف تولید در فرانسه به دلیل محبوبیت زیاد و جای خالی همچین خودرویی در بازار داخلی شرکت سایپا از سال 1380 تا 1389 خط تولید زانتیا را راه اندازی کرد.

سیتروئن زانتیا در 4 تیپ است که با توضیح مختصر به شما معرفی خواهیم کرد:

زانتیا سوپر لوکس 1800

نوع گیربکس آن به صورت دنده ایی و از شتاب 11.9 و سرعت 194 کیلومتر در ساعت و همچنین قدرت 112 اسب بخار در 5500 دقیقه  بهره مند است.

زانتیا X2000

این مدل خودرو به دلیل توانایی بالا و شتاب گیری عالی محبوبیت بیشتری پیدا کرد. که نوع گیربکس آن از نوع دستی و شتاب  9.5 ثانیه و سرعت 203 کیلومتر در ساعت و قدرت 135 اسب بخار میباشد.

زانتیا SX2000 

این خودرو به دلیل محبوبیت بیشتر از مدل های دیگر تولید شد .از گیربکس آن 6 دنده ایی و شتاب 9.5 ثانیه و سرعت 200 کیلومتر در ساعت و قدرت 135اسب بخار برخوردار است.

زانتیا 2

در این نوع خودرو مشخصات همانند SX2000 است که فقط شرکت سایپا تغییراتی در ظاهر آن ایجاد کرده است .سایپا دو موتور 1.8 و 2 لیتری را تولید کرد، که زانتیا 2 لیتری از سریعترین خودروهای داخلی در رده قیمتی خود قرار گرفت و همچنین از سیستم تعلیق پیشرفته ایی برخوردار است.

معایب سیتروئن زانتیا

  • امنیت بسیار پایین یکی از اصلی ترین ضعف های این خودرو است که 1.5 ستاره ایمنی از NCAP دریافت کرده است. 
  • مصرف سوخت بالا
  • گران بودن قطعات یدکی زانتیا
  • استهلاک بالا

مزایای سیتروئن زانتیا

  • فنی خوب 
  • شتاب و سرعت بالا
  • سواری نرم 

با وجود اینکه معایب زانتیا بیشتر می باشد و لوازم یدکی آن به صورت اصلی سخت پیدا می شود هنوز هم از محبوب ترین خودرو ها است که در بازار خرید و فروش خوبی دارد.

زانتیا انتخاب خوبی است؟

زانتیا

در شرایط فعلی کشورمان زانتیا، خودرویی پر دردسر از لحاظ مالی است. ولی اگر شما بتوانید یک زانتیایی که از نظر فنی سالم است پیدا کنید و با در نظر گرفتن گران  بودن قطعات یدکی زانتیا و کمبود تعمیر کار مسلط بر خودروی زانتیا ، این بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

لوازم زانتیا

لوازم یدکی اصلی زانتیا به دلیل مشکلات تحریم، مقداری گران می باشند.لوازم زانتیا اعم از موتوری، جلوبندی، تعلیق، گیربکسی، لوازم مصرفی و.... به صورت وارداتی و اصلی و همچنین تولید داخل به فروش میرسد. ناگفته نماند که اجناس تقلبی و بی کیفیت در بازار سطح شهر وجود دارد که تشخیص آنها از اجناس اصلی سخت است؛ به همین دلیل به برندی که برای خرید انتخاب می کنید حتما توجه کنید.

ورود | ثبت نام