لوازم یدکی پژو - فروشگاه لوازم یدکی ماشین نو

خودروهای پژو
mashinno

لوازم یدکی پژو پارس

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 206

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 206SD

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 207

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 301

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 405

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 405SLX

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 407

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو 2008

مشاهده محصولات
mashinno

لوازم یدکی پژو RD

مشاهده محصولات

لوازم یدکی پژو

پژو، بزرگترین برند فرانسوی که  ابتدا در سال 1810 توسط خانواده پژو به منظور ساخت آسیاب های قهوه در شهر فرانش-کنته فرانسه فعالیت خود را آغاز کرد.در صنعت خودروسازی با تولید دوچرخه گراند بای توسط آرماند پژو در سال 1882 آغاز شد.نخستین خودروی پژو که خودرویی سه چرخ بود در سال 1889 توسط همکاری آرماند پژو و گوتلیب دایملر صورت گرفت.

 از دهه 1370 شمسی، نقش پررنگ تر از برند های خودروسازی  فرانسوی دیگر دارد که در طول زمان افتخارات بین المللی زیادی کسب کرده است.همچنین شش بار برنده جایزه خودروی اروپایی را شده است که از دستاورد های آن حفظ محیط زیست با محصولاتی که آلایندگی کمتری دارند.

پژو دومین خودروساز اروپا می باشد ، که خودروهای آن به پیشرانه های کم مصرف و کم حجم شهرت دارند.امروزه بخش زیادی از تولیدات خودرویی کشور در انواع 405 ،206 و پارس تحت برند پژو در ایران عرضه و تولید می گردد .پژو به عنوان مهمترین شریک صنعت سازی خودرو در ایران  که از پرفروش ترین خودروهای آن در ایران  پژو پارس ،پژو 405 و پژو 206 می باشد که بررسی مختصر پژو 206 می پردازیم.

 معرفی پژو 206

از مدرن ترین خودروهای ایرانی که از سال 1380 تا کنون در تیپ های متفاوت تولید و عرضه شده است.این چهره ی آشنا از پژو که از مدرن ترین خودروهای مونتاژی در ایران بود در شش تیپ که تیپ 1 و 4 آن در بازار موجود نمی باشد ولی تیپ 2،3،5 از فروش خوبی برخوردار می باشد و تیپ 6 که تولید آن متوقف شده است .

از مزایای خودروی 206 میتوانیم به ترمزهای مطمئن،مصرف سوخت،فراوانی قطعات یدکی و فرمان نرم و شتاب خوب آن اشاره کنیم.اما این خودرو مانند دیگر خودروها ضعف هایی همچون کیفیت ساخت،فضای محدود، مشکلات جعبه دنده اتومات ، عایق بندی ضعیف ،سفارشی شدن سنسور و سی دی پلیر از سال 1398 به بعد و سفارشی شدن ترمز دیسکی برای تیپ 5 از مدل 98 به بعد می باشد.

پژو 206 تیپ 2

ساده ترین مدل 206 است که از سال 1380 تا کنون در خط تولید قرار دارد. این خودروی از لحاظ فنی تفاوت خاصی با پراید ندارد و از لحاظ تجهیزات ، فقط داشتن ایربگ میباشد و در زمان ورود به بازار به دلیل طراحی خاص و زیبا از محبوبیت خاصی برخوردار شد . از پرفروش ترین محصولات ایران خودرو می باشد که با وجود گذشت دو دهه هنوز هم طرفداران خودش را دارد.

در طی زمان به واسطه الزامات قانونی مجهز به سیستم ترمز ضد قفل ، سنسور دنده عقب و سیستم توزیع نیروی ترمز شد و از سال 1398 به بعد مجهز به بعد سنسور دنده عقب و سی دی پلیر از 206 تیپ 2 حذف شد.

 206 تیپ 2

 

پژو 206 تیپ 3

این تیپ به اندازه تیپ قبلی ساده نبود ،از نظر فنی مانند تیپ 1 و 2 بود که از امکانات بالاتری همچون سیستم تهویه اتوماتیک مطبوع،پشت سری های صندلی عقب، شیشه برقی درب های عقب ،تفاوت رنگ آینه بغل، آینه های جانبی همراه گرمكن و سنسور تشخیص دما دارد. از عیب های این تیپ شتاب ضعیف نسبت به وزن خودرو است.

C:\Users\User\Desktop\محتوا کاظمی\206-3.jpg

 

پژو 206 تیپ 5

بهترین و کامل ترین تیپ 206 می باشد که شتاب و سرعت قابل توجهی را دارد هندلینگ این خودرو باعث شده است که به عنوان ماشین مسابقه مورد استفاده قرار بگیرد.طراحی این خودرو همانند تیپ های دیگر می باشد که از روی نوشته 1.6 روی گلگیر می توانید تشخیص دهید که تیپ 5 می باشد.همچنین در این تیپ برای سه سرنشین ،پشت سری صندلی قرار گرفته است .از گیربکس 5 دنده دستی و پیشرانه 4سیلندری TU5 ،حداکثر قدرت 105 اسب بخار ، گشتاور 142 نیوتن متر ،شتاب 11.6 ثانیه و حداکثر سرعت 200 کیلومتر در ساعت بهره مند میباشد.

از امکانات و تجهیزات کامل در این تیپ می توانیم به سیستم تهویه اتوماتیک،سیستم کنترل بخار بنزین، ایموبلایزر، قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده ، دماسنج روی داشبورد، چراغ نقشه خوان،صندلی عقب 2 تکه با قابلیت تا شونده و.... اشاره کنیم .

لوازم اصلی پژو 206

پژو 206 تیپ 6

این تیپ نسخه گیربکس اتومات است که به دلیل گیربکس AL4 نسخه خوبی از آب در نیامد و ضعف مونتاژ در این تیپ  باعث شد استقبال خوبی از این تیپ نشود و  تولید آن متوقف شد. با اینکه در بازار دست دوم نرخ بالایی دارد اما بالعکس تیپ 5 خریدار آنچنانی ندارد.

این تیپ از پژو 206 از گیربکس 4 دنده اتومات و پیشرانه 4 سیلندری TU5 که حداکثر قدرت 105 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن متر با شتاب 13.4 ثانیه و حداکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت را فراهم کرده است.