لوازم یدکی پژو - فروشگاه لوازم یدکی ماشین نو

 

معرفی برند خودروسازی پژو

برند پژو از اصیل ترین خودروسازهای فرانسوی محسوب شده و بعدها توانست با شرکت ایران خودرو نیز شریک شود.

اولین خودروی سه چرخی برند پژو ، در سال 1889 تاسیس شد. بعد از سال ها که به تولید خودروهای دیگر پرداختند پیشرفت زیادی داشتند.

از آنجایی که تولیدات شرکت پژو در دهه 50 و 60 میلادی جزو خودروهای کم استهلاک بودند سبب شد تا این تولیدات تاکنون در برخی از کشورهای افریقایی و امریکای مرکزی مورد استفاده قرار گیرد.

زمانی که بازار بورس نیویورک با مشکل اقتصادی مواجه بود ، مدل 201 با فروش بالا توانست شرکت خودروسازی پژو را از ورشکستگی نجات دهد . پژو 201 در شکل های مختلف 4 در ، 2 در و وانت و استیشن تولید شد.

در ابتدای دهه 90 تنها شرکتی که توانست با رنو و سایپا رقابت کند و بیشترین فروش را در خودروسازی ایران داشته باشد برند پژو بود. این فعالیت تا به امروز ادامه داشته است.

همانطور که میدانید محصولات پژو طرفداران زیادی در بازار ایران دارد و با ورود به کشورمان تحولی در صنعت خرید و فروش خودرو ایجاد کرد.

برترین مدل های خودروی پژو

امروزه، بخش وسیعی از تولیدات خودرویی کشور، شامل انواع 405، 206 و پارس، تحت برند پژو و با لوگوی این شرکت فرانسوی در ایران عرضه می‌شوند.

مدل 405 با تیپ های مختلف : ۴۰۵ GLX، پژو ۴۰۵ GL و پژو ۴۰۵ SLX طراحی شد.

اما مدل 206 نزد ایرانیان محبوب تر از دیگر برندها بود که جزو پرفروش ترین خودروها در بازار ایران قرار گرفت.

 

دانستنی های شرکت پژو

شرکت پژو در گذشته خودرویی با مدل 404 تولید کرد ، آیا تا به حال به خطای 404 در صفحه ی وب سایت پژو توجه کرده اید ؟! این پیغام برگرفته از مدل 404 خودروهای پژو است.

نکته ی جالب در نامگذاری مدل خودروها : میدانستنید عدد سمت راست نسل خودرو را نشان میدهد و اندازه ی عدد سمت چپ به بزرگی خودرو اشاره دارد ؟! مثلا مدل 206 را در نظر بگیرید ، عدد 6 نشان دهنده ی نسل خودرو و عدد 2 اندازه ی خودرو را نشان میدهد. که اگر با مدل 504 مقایسه کنیم متوجه میشویم این مدل از 206 بزرگتر و قدیمی تر است.

برند پژو با داشتن سرعت شگفت انگیز توانست جزو قهرمانان مسابقات اتومبیل رانی و موتور اسپرت در اروپا باشد.

سه شرکت فرانسوی (رنو-سیتروئن-پژو) فعالیت قابل توجهی در بازار خودرو دارند. تولید این نوع خودروها توانست تاثیر چشم گیری بر اقتصاد اروپا داشته باشد. بعد از مدتی پژو و سیترون باهم متحد شدند گروه PSA را تشکیل دادند، اما موفق نشدند . دولت چین و فرانسه با حمایت از آنها و در اختیار گرفتن بخشی از سهامPSA از ورشکستگی هر یک از برندها جلوگیری کردند.

لوازم یدکی خودروهای پژو

با توجه به متعدد بودن انواع قطعات یدکی پژو در بازار ، بهتر است قبل از خرید بجای توجه به قیمت ، کیفیت محصول را در نظر بگیرید و از اصل و غیراصل بودن آن اطمیان حاصل فرمایید.

این لوازم برای مدلهای 206 – 405 – پژو پارس – 207 – 208 و ... در فروشگاه های اینترنتی لوازم یدکی توزیع گردیده است.

قیمت لوازم یدکی پژو

با توجه به متعدد بودن قطعات یدکی پژو ، ممکن است شما دربین فروشگاه های مختلف قیمت های کمتر و یا حتی بیشتر را یافت کنید که همه ی آنها به کیفیت و پیچیدگی ساخت لوازم بستگی دارد و درصورت درستی اورجینال بودن قطعات یدکی قیمت را افزایش میدهد.