لوازم یدکی مزدا - فروشگاه لوازم یدکی ماشین نو

سواری
وانت

شرکت مزدا توسط تویو کوک کوگیو سال 1920 در شهر هیروشیما واقع در ژاپن تاسیس شد. مزداگو اولین سه چرخه موتوری بود که در سال 1931 به کمک خریداران جدید شرکت (جوجیرو ماتسودا و همراهانش) تولید شد. شرکت های تولیدی و خانه های شهر هیروشیما در جنگ جهانی دوم تخریب شدند که این اتفاق سبب شد تا فعالیت خود را متوقف کند و بعد از پایان جنگ جهانی مجددا به تولید سه چرخه های مزداگو روی آورد. مدتی بعد یک نوع کامیون سبک است را تولید کرد که این نوع خودرو ها بعنوان رامپر شناخته شدند.

مزدا اولین فعالیت خود را با تولید خودروی مزدا آر360 آغاز کرد. در ادامه ی آن از شرکت مزدا کارول رونمایی کرد و یکی از محصولات شناخته شده و پیشرفته را به نام موتورهای وانکل تولید کرد. مزدا برای تولید این نوع از موتور ها تلاش زیادی کرد تا بعنوان تنها تولید کننده ی موتور وانکل در صنعت خودروسازی رتبه ی برتر کسب کند. دلیل محبوبیت زیاد موتور چرخشی وانکل، وزن کم و قدرت زیاد آن بود. از مدل های پرطرفدار در ایران مزدا3 و مزدا4 می باشد و از دیگر محصولاتی که عرضه کرد می توان به مزدا فامیلیا، مزدا آر ایکس 7، مزدا آر ایکس ۸ و ... اشاره کرد.
در گذشته فورد و مزدا برای تولید خودروها همکار بودند و بصورت مشترک فعالیت می کردند اما بعد از جدا شدن از فورد ضرر کرد و مجبور شد سهام خود را واگذار کند. در حال حاضر مزدا با تویوتا همکاری دارد و در ادامه ی این همکاری از سیستم سوخت هیدروژنی آن ها استفاده می کند. مزدا در ایران به دلیل اینکه یک برند ژاپنی بود مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفت و مدل های قدیمی آن از کیفیت بالایی برخوردار است.
از آنجایی که خودروهای مزدا مدت زیادی است که به ایران وارد می شود. لوازم یدکی مزدا در فروشگاه های معتبر به راحتی در دسترس قرار می گیرند. قطعات یدکی مزدا شامل : قطعات موتوری، جلوبندی و بدنه، اعم از سر سیلندر، بلوکه‌ی سر سیلندر، میل لنگ، محفظه‌ی کاتر سیلندر، پیستون، رینگ، شاتون، سوپاپ، فنر سوپاپ، پمپ روغن، پمپ بنزین، خار نگه‌دارنده، بادامک و میل بادامک، دیسک چرخ مزدا، بلبرینگ مزدا، کمک فنر، اکسل جلو، دسته موتور، سگدست، لنت چرخ جلو مزدا، دیاق سپر جلو، سپر جلو، فوم سپر جلو، سپر عقب، چراغ جلو، چراغ خطر روی صندوق، چراغ خطر روی گلگیر، قفل کمربند، مانیتور می باشند.
قطعات یدکی مزدا بصورت اصل و غیر اصل در بازار وجود دارد که خریداران محترم باید قبل از خرید در حین توجه به قیمت آن، به کیفیت این لوازم توجه کنند و در بین آن ها قطعه ی اورجینال را تشخیص دهند. باتوجه به شرایط کنونی و متغیر بودن قیمت ارز، لوازم یدکی در بازار قیمت ثابتی ندارند. اما بهتر است برای صرفه جویی در زمان و پیدا کردن قطعات با قیمت کمتر، از فروشگاه های اینترنتی خرید کنید.