لوازم یدکی لیفان - فروشگاه لوازم یدکی ماشین نو

لطفا پس از انتخاب مدل خودرو روی عکس خودرو خود کلیک کنید.

 

معرفی برند خودروسازی لیفان

یکی از شرکت های خودروسازی چینی که زودتر از بقیه برندهای کشور خود موفق شد به بازار ایران راه پیدا کند شرکت خصوصی لیفان است.

موسس این شرکت شخصی به نام یین مینگ شانگ بود. طولی نکشید تا در سال 2009 به شرکتی بزرگ و به یکی از بزرگترین موتورسیکلت سازان چین تبدیل شد.

اولین خودروی ساخته شده توسط لیفان در سال 2005 بر اساس مینی ون ها و کامیونت های دایهاتسوهایجت طراحی شد بود به مرحله ی تولید رسید.

 

برترین مدل های خودروی لیفان

همکاری شرکت کرمان خودرو در ایران با شرکت لیفان در اواخر سال 1380 شکل گرفت که در همان ابتدا شرکت لیفان با تولید محصولات خودرویی مدل های 520 – 620 – X60 – X50 – 820 که فروش بالایی هم داشت توانست جزو 100 رتبه ی برتر در چین قرار گیرد.

باتوجه به آمار ، در اواخر سال 1397 کرمان موتور خودروهای لیفان را به شرکت دیگری به نام بم خودرو واگذار کرد.

 

 

دانستنی های شرکت لیفان

جالب است بدانید بعد از سال ها که لیفان موفق به تولید موتورهای برند هونگدا شده بود ، شرکت هوندا در سال 2004 به دلیل کپی رایت از لیفان شکایت کرد و دادگاه هم مبنی بر تشابه کلمه هوندا و هونگدا این شکایت را پذیرفت، بعد از آن شرکت لیفان مجبور به تغییر آن نام شد.

 

لوازم یدکی خودروهای لیفان

یکی از دلایلی که مشتریان در ایران از خودروهای لیفان راضی نیستند عدم دسترسی به لوازم یدکی لیفان می باشد. نبود تمام لوازم یدکی لیفان و قطعات اصل و پر کاربردی که برای ماشین های این برند ضروری است خرید و استفاده از ماشین های لیفان را با مشکل و ناراضایتی مواجه کرده است. گرچه در سالهای اخیر دسترسی به لوازم لیفان با سهولت نسبتا بیشتری همراه شده است.

 

قیمت لوازم یدکی لیفان

به علت آنکه عمده قطعات یدکی لیفان وارداتی هستند قیمت این لوازم نسبتا بالا می باشد. همچنین به دلیل نوسانات قیمت ارز نیز نمی توان قیمت ثابتی برای خرید لوازم لیفان در نظر گرفت و به طور کلی می توان گفت لوازم یدکی لیفان دارای نوسانات قیمتی می باشد اما کمتر از بسیاری از برندهای خودروی خارجی دیگر می باشد.